У Польщі заявили, що Київ не звертався з приводу повернення чоловіків
Офіційно Україна не зверталася до Польщі щодо повернення чоловіків призовного віку.
Про це повідомив посол України у Польщі Василь Зварич в інтерв'ю телеканалу TVN 24.
"Зачекаймо. Думаю, все пройде нормально, без паніки", - сказав посол.
Він також прокоментував рішення Німеччини дозволити українським чоловікам призовного віку перебувати в країні з протермінованими паспортами, сказавши що "це суверенне рішення кожної країни, як поводитися з громадянами інших країн".
"Ми не можемо змусити. Головне, щоб реалізація акту про мобілізацію була ефективною та прозорою. Тому ми працюємо над тим, щоб роз’яснити нашим громадянам, про що йдеться", - пояснив Зварич.
Посол також зазначив, що відомості про кількість українських чоловіків мобілізаційного віку у Польщі наразі "дуже приблизні".
"Ми будемо знати, коли цей закон буде імплементуватися, і коли кожен зможе підтвердити дані в пунктах збору", - заявив Василь Зварич.
Він також додав, що чоловікам зовсім не обов'язково їхати в Україну, щоб стати на військовий облік.
"Коли новий закон набуде чинності, кожен знатиме, як оновити свої дані. Є ідея, що це можна було б зробити дистанційно", – підсумував посол.
Нагадаємо, що українським біженцям у Польщі планують продовжити захист.
- 640 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Головне завдання – житло для ВПО: Харченка офіційно представили колективу Луганської ОВА
- 18:00 Хто з керівників РДА, міських та селищних ВА Луганщини став мільйонером у 2024 році – аналіз декларацій
- 17:10 Синоптикиня розповіла, якою буде погода в Україні на Поминальну неділю
- 17:00 Вогонь ледь не знищив будинки у Борівському та Бобровому
- 16:08 "Великоднє перемир'я завдало нам більше шкоди", - 66 бригада, що воює на Донбасі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти продовжують виявляти у Сіверськодонецьку “безхазяйне” житло: нові адреси 17.04.2025 переглядів: 6629
- Мільйонери з Луганської ОВА: які статки задекларували чиновники за 2024 рік 17.04.2025 переглядів: 3379
- NRC частково відновлює надання грошової допомоги ВПО - хто може отримати 15.04.2025 переглядів: 3246
- Одна з заступниць керівника Сєвєродонецької МВА отримала понад 1,2 млн зарплати 21.04.2025 переглядів: 3035