Польща продовжила захист українцям, але змінила умови надання допомоги

Польща продовжила захист українцям, але змінила умови надання допомоги

Уряд Польщі ухвалив проект змін до закону про допомогу громадянам України, який продовжує термін тимчасового захисту для біженців з України до 30 вересня 2025 року.

Про це повідомляє Money.pl.

Проект закону включає, серед іншого: пов'язання виплати допомоги "800 плюс" і допомоги "Добрий старт" з обов'язковим шкільним навчанням.

Відповідно до пропозиції, ці виплати будуть надаватися особам, які проживають з дитиною на території Республіки Польща, якщо дитина виконує обов’язок готуватися до дитячого садка або обов’язок навчатися. Виняток - ці сім'ї, де дитина не досягла відповідного віку, або ці обов'язки були відкладені.

"Закон вносить зміни до чинних нормативно-правових актів, особливо у сфері освіти. Багато людей повідомляли, що отримують пільги, і одразу їх відправляють в Україну. Ми підтягуємо систему і робимо її більш прозорою. Ми будемо підтримувати українських громадян, які були змушені тікати від війни та сховалися в Польщі, але ми також очікуємо чітких і чітких правил", - сказав віце-прем'єр-міністр і голова Міністерства національної оборони Владислав Косіняк-Камиш.

Крім того, проект також передбачає скасування власниками приватних приміщень грошових пільг, пов'язаних з компенсацією витрат на проживання та харчування українських біженців.

Водночас пропоновані зміни до Закону про допомогу громадянам України розширюють тимчасовий захист для українців, які тікають від війни. Проект передбачає, що перебування громадян України, яким присвоєно номер PESEL UKR, буде законним до 30 вересня 2025 року.

Зазначається, що усі нововведення набудуть чинності 1 липня 2024 року.

Нагадаємо, Польща заявила, що продовжить захист для українських біженців, який діяв лише до 30 червня. Ті, хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту.