Судитимуть сімох окупаційних “керівників” шкіл з Луганщини
Прокурори органів прокуратури Луганської області у порядку спеціального досудового розслідування скерували до суду обвинувальні акти стосовно семи колишніх працівників закладів освіти з Луганщини за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.
Слідство встановило, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну обвинувачені почали співпрацювати з ворогом.
Шестеро з них навесні 2022 року добровільно погодилися очолити перепідпорядковані окупаційній владі держави-агресора заклади освіти. Мова йде про «Зориківську середню школу», «Старобільську основну школу № 1», «Станично-Луганську середню школу с. Нижньотепле», «Станично-Луганську середню школу», «Сватівський НВК с. Ковалівка», «Сватівський НВК с. Стельмахівка».
Ще один обвинувачений – директор «Свердловського ліцею № 1 імені сестер-підпільниць Лідії та Світлани Бабарицьких». Цей «державний загальноосвітній заклад лнр» утворили після окупації міста у 2014 році й перевели на регламентовані рф норми та стандарти.
Зазначається, що обвинувачені впроваджували у навчальний процес стандарти освіти держави-агресора. Оновили програму викладання із використанням російських підручників. Співпрацюють з пропагандистськими медіа й на камери висловлюють вдячність російським «волонтерам» та представникам окупаційних адміністрацій «лнр».
Спеціальне досудове розслідування вели слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, судитимуть двох окупаційних директорів «лісгоспів» з Луганщини.
- 598 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Сіверськодончанам виплатили майже 100 тисяч гривень допомоги
- 18:00 Окупанти хочуть знести будинок по Хмельницького у Сіверськодонецьку
- 17:07 На Україну після потепління очікує похолодання: названа дата
- 17:00 У Лисичанську “безхазяйними” визнали ще три квартири (АДРЕСИ)
- 16:08 Японська міжнародна агенція вважає, що може замінити USAID в Україні: що відомо
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На Черкащині до 15 років тюрми засудили переселенця з Луганщини, який передавав дані росіянам 26.02.2025 переглядів: 3642
- Серед сіверськодонецьких ВПО проводять опитування щодо потреби у житлі 26.02.2025 переглядів: 2668
- Кого ще в “лнр” можна гнати стусанами за прикладом Моргунова з Сіверськодонецька 04.03.2025 переглядів: 1682
- У мережі розповіли, що ховається за фарбованими фасадами будинків в окупованому Сіверськодонецьку 27.02.2025 переглядів: 1357