"Щирою українською кричав: "Хлопці, я свій", – "Помста" полонила окупанта з Луганщини (ВІДЕО)
Мобілізованого до російської армії жителя Луганщини взяли у полон прикордонники бригади «Помста» на Донеччині. Він вночі вийшов на позиції до українських протитанкістів.
Про це повідомляє 3 прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса.
За словами командира розрахунку протитанкових ракетних комплексів на псевдо "Журналіст", взятого у полон місцевого жителя мобілізували у лютому 2024 року. Затриманий не мав засобів захисту, та, за його словами, займався розносом їжі для окупантів. Він подолав шлях у кілька кілометрів, переховуючись від скидів з квадрокоптера, та випадково вийшов на позиції прикордонників.
«Передають по рації, що в наш окоп звалився "москаль", скажемо так. Побачив біле світло, яке виходить з траншеї. Відразу відступив назад, щоб його зустріти, як вчили, під перпендикулярним кутом. Коли він вже був на прицілі, я побачив, що він був без зброї. Це його врятувало від смерті», – розповів "Журналіст".
Протитанкіст на псевдо “Обозний” надавав полоненому першу домедичну допомогу:
«Протягом часу, коли він був у нас у підвалі, до того, як ми його вивели в тил, забезпечили його їжею, надали домедичну допомогу, все згідно з Женевською конвенцією. Всі його речі були зібрані в окремий мішок, який передався разом з ним. Якщо ми будемо відноситися до полонених так само, як військовослужбовці росії відносяться до нас, то чим ми кращі від них?», – сказав "Обозний".
Нагадаємо, третя штурмова бригада на Луганщині взяла у полон замкомандира роти та старшого сержанта 752-го полку рф.
- 460 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:00 Луганчани стали переможцями на Чемпіонаті України зі спортивного орієнтування
- 14:00 «Найважче було переконати людей виїхати»: історія поліцейського, який займався евакуацією жителів Луганщини
- 13:00 У "Жовтій Стрічці" розповіли, як жителям ТОТ долучитися до диктанту національної єдності
- 12:00 “Кожен обігрівається, як може”: сіверськодончани в очікуванні чергової зими без опалення
- 11:00 Почесне звання, відзнаки та медаль: четверо луганчан отримали державні нагороди
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На сході «Рубіж» взяв у полон представника народу кети з рф, його поселення знаходиться за понад 3 тис. км від України (ВІДЕО) 21.10.2025 переглядів: 1828
- Від поранень у шпиталі помер військовий з Луганщини 16.10.2025 переглядів: 1369
- Окупанти атакували поблизу одинадцятьох населених пунктів на східних напрямках 15.10.2025 переглядів: 1336
- Окупанти поповнюють підрозділи мобілізованими з Луганщини, – Волошин 20.10.2025 переглядів: 545