Україна житиме з дефіцитом електроенергії як мінімум до серпня, а максимум - два роки, - прогноз експертів

"Укренерго" прогнозує, що обмеження подачі електроенергії протримаються до серпня

Україні доведеться жити з обмеженнями у подачі електроенергії як мінімум, до серпня. А можливо і наступні два роки.

Про термін до серпня це заявив радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко на пресконференції в українському медіацентрі. Про термін у два роки заявив на цьому ж заході Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

"Якщо говорити про обмеження, що розпочалися добу тому, то в цих умовах нам доведеться жити, за моїми оцінками, до серпня. У серпні-вересні очікую незначне покращення в силу різного набору факторів", – сказав Бойко.

"Ми знаходимося у складній ситуації, в нас відвертий дефіцит генеруючих потужностей. Я вважаю, що якщо порівняти стан високовольтних мереж і генеруючих потужностей, то мережі в значно кращому стані зараз. Моя оцінка - загроз від проблем з мережами значно менше, ніж проблем з генерацією, і, на жаль, ці проблеми швидко вирішити не вдасться. Навіть якщо певна частина пошкоджень буде усунута, то ми все одно будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки", - сказав Харченко.

Нагадаємо, диспетчерський центр "Укренерго" 14 і 15 травня, застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. Населення попередили про графіки відключень електроенергії, які відбуватимуться у пікові години.