Підозру у колабораціонізмі отримали двоє окупаційних «депутатів» з Луганщини

Підозру у колабораціонізмі отримали двоє окупаційних «депутатів» з Луганщини

СБУ повідомила про підозру двом жителям Луганщини, які у вересні 2023 року взяли участь у незаконних виборах за законодавством рф та обралися до окупаційної «ради депутатів» Новоайдарського району.

Про це повідомляє Управління СБ України в Івано-Франківській області.

Зокрема, 51-річний мешканець Райгородки зареєструвався кандидатом від «луганського регіонального відділення всеросійської політичної партії «єдіная росія». У період незаконних виборів він став депутатом «ради депутатів муніципального утворення Новоайдарський муніципальний округ лнр».

А на першому засіданні за його власною згодою фігурант очолив «депутатську комісію з правової політики та зв’язків із громадськістю».

Інша фігурантка, 39-річна мешканка Шульгинки, зареєструвалася кандидаткою на виборах за законами агресора від «всеросійської політичної партії «єдіная росія».  Її теж обрали «депутатом» та зареєстрували окупаційною виборчою комісією.

19 вересня 2023 року відбулося перше пленарне засідання «ради Новоайдарського муніципального округу лнр першого скликання», на якому прийняли рішення про визнання «ради» правочинною.

«Внаслідок цього розпочав свою діяльність незаконний орган влади, створений на тимчасово окупованій території, який відповідно до законодавства України є окупаційною адміністрацією держави-агресора», - наголосили в СБУ,

Слідчі СБУ оголосили обом фігурантам про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність. За добровільне обрання громадянина України до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, на них чекає тюрма на строк від 5 до 10 років.

Досудове розслідування веде ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за оперативного супроводу СБУ в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, до 8 років ув’язнення засудили ексголову сільської ради з Луганщини за роботу на ворога.