Викрили ще чотирьох мешканців Луганщини, які при окупантах стали керівниками районів
За процесуального керівництва органів прокуратури Луганщини чотирьом керівникам «муніципальних утворень» на захопленій території області повідомили про підозру.
Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура.
Їм інкримінують добровільне обрання до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
За даними слідства, підозрювані ‒ проросійськи налаштовані мешканці Старобільщини, Кремінної та Рубіжного.
Серед них ‒ колишні «співробітник господарчого відділу» нзф «козацька національна гвардія всевеликого війська Донського ім. М. І. Платова», перша секретарка Рубіжанської міськради від нині забороненої «Комуністичної партії України», староста Городищенської сільської ради та землевпорядниця однієї з селищних рад Новопсковщини.
Улітку минулого року вони зареєструвались кандидатами в «депутати рад муніципальних округів лнр першого скликання» у захоплених населених пунктах регіону.
За результатами псевдовиборів, які відбулися на початку вересня 2023 року, трьох фігурантів обрали «головами муніципальних утворень у Біловодський, Кремінський та Новопсковський муніципальні округи лнр».
Ще одна стала «головою ради муніципального утворення міський округ м. Рубіжне лнр».
Як зазначили у прокуратурі, усі особи сприяють «інтеграції» захопленої території Луганщини до рф.
Раніше усі фігуранти притягувались до відповідальності за колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-КК України).
Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у розшук та обрання запобіжного заходу.
Досудове розслідування та оперативний супровід - працівники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та УКР ГУНП в Луганській області.
Нагадаємо, на Рівненщині судитимуть правоохоронця, який передавав родичам на окуповану Луганщину дані про ЗСУ.
- 533 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 У релокованому Луганському виші обрали ректора
- 15:00 СБУ заочно повідомила про підозру тюремнику з окупованої Луганщини, який катував полонених
- 14:50 Житлова програма для ВПО 60+: у Сіверськодонецькій МВА розповіли про подальший алгоритм дій для переможців
- 14:14 Різні списки, учасники з ТОТ та оскарження: Бойко прокоментувала ситуацію довкола розіграшу за програмою для ВПО 60+
- 14:00 Окупанти у Луганську притягнули до відповідальності студента за публікацію з місця «прильоту»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1535
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 1522
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1422
- Вночі в окупованому Сіверськодонецьку було гучно: що відомо 10.06.2026 переглядів: 1196


У релокованому Луганському виші обрали ректора
СБУ заочно повідомила про підозру тюремнику з окупованої Луганщини, який катував полонених
Житлова програма для ВПО 60+: у Сіверськодонецькій МВА розповіли про подальший алгоритм дій для переможців
