Екснардепка заробляла до $100 тис. щомісячно на "документах" з ухилення від мобілізації

Екснардепка заробляла до $100 тис. щомісячно на "документах" з ухилення від мобілізації

СБУ затримала в Києві колишню народну депутатку, яка разом зі спільниками щомісяця "заробляла" на видачі фіктивних документів до 100 тис. доларів.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, зазначаючи, що ці документи застосовувалися для ухилення від мобілізації.

Служба зазначає, що колишня народна депутатка наразі входить до керівного складу столичного інституту з питань профілактичної медицини.

За даними "УП" мова йде про нардепку 8 скликання Верховної Ради від "Самопомочі" Ірину Сисоєнко.

За даними слідства, вона організувала масове виготовлення та продаж фіктивних документів про отримання групи інвалідності через професійні захворювання.

"Основними клієнтами зловмисників були потенційні призовники, які планували використати підробку для зняття з військового обліку та незаконного виїзду за кордон", - зазначається у повідомленні.

За наявними даними, щомісяця незаконна діяльність зловмисників на чолі з ексдепутаткою приносила прибуток у майже 100 тис. доларів.

СБУ стверджує, що ця сума розподілялась між усіма спільниками, серед яких були двоє колег організаторки: завідувачі відділень медустанови, лікар-профпатолог та координатор протиправної діяльності медиків на Львівщині. Також до схеми були залучені декілька посадовців медико-соціальних експертних комісій західного регіону.

За даними слідства, фігуранти діяли у складі організованого злочинного угруповання і пропонували своїм клієнтам повний пакет "документів" для ухилення від мобілізації.

"Спочатку військовозобов'язаних фіктивно оформляли на амбулаторне лікування, потім «діагностували» в них професійне захворювання, а далі призначали групу інвалідності", - йдеться у повідомленні.

У результаті комплексних заходів у Києві нардепку затримали "на гарячому", а також її спільника з Львівщини, який передавав їй "відкат" у розмірі 32 тис. доларів США.

Під час обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів виявлено понад 40 млн грн, меддокументи та чорнові записи з обліком клієнтів.

На підставі зібраних доказів організаторці злочинного угруповання і чотирьом його учасникам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за двома статтями Кримінального кодексу України:
◾️ ч. 3 та ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою з використанням наданого їй службового становища);
◾️ ч. 3 ст. 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави).