Передав активи окупантам: засудили екскерівника автодорожнього підприємства з Луганщини

Передав активи окупантам: засудили екскерівника автодорожнього підприємства з Луганщини

За матеріалами СБУ 10 років тюрми за пособництво агресору заочно отримав колишній керівник Старобільської філії ДП «Луганський автодор».

Про це повідомляє 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк.

Слідчі довели, що очільник структурного підрозділу державного підприємства не виконав наказ керівництва про припинення господарської діяльності, консервацію техніки та недопущення її використання ворогом.

Чоловік залишився в окупації та добровільно обійняв посаду начальника філії «Старобільський райавтодор» створеного росіянами «дуп лнр «Луганський автодор».

«Зловмисник провів на підприємстві інвентаризацію та передав окупаційній владі його активи. У подальшому приймав рішення в інтересах окупантів, сприяв ремонту доріг та забезпеченню безперебійного руху на автодорогах, у тому числі для доставки окупаційними військами зброї до зони бойових дій», - розповіли в СБУ.

Суд кваліфікував дії фігуранта як пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України) та засудив до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з дати його затримання. Наразі правопорушник у розшуку. Вживаються заходи щодо його притягнення до відповідальності.

Досудове розслідування вели співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у взаємодії з УСБУ у Закарпатській області за процесуального керівництва обласних прокуратур.

Нагадаємо, до 8 років ув’язнення засудили ексголову сільської ради з Луганщини за роботу на ворога.