The Telegraph назвав сценарії, за яких росія може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні
Існують три реалістичні сценарії, за яких росія може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні, і це не залежатиме від того, яку допомогу українцям задають західні країни.
Таку думку у статті в The Telegraph висловив науковий співробітник Оксфордського університету, що спеціалізується на міжнародних відносинах Семюель Рамані.
Він зазначає, що застосування ядерної зброї рф в Україні більш ймовірне, ніж у країнах НАТО.
"На мою думку, хоча Кремль використовуватиме підтримку України з боку Заходу як привід для ядерної ескалації, подібно до того, як росія використала розширення НАТО для виправдання вторгнення в Україну в лютому 2022 року, західна підтримка не стане поштовхом до неї. Натомість рішення путіна "натиснути на ядерну кнопку", швидше за все, буде сформовано під впливом трьох факторів", — пише Рамані.
Ось ці фактори, які він виділяє:
- Перший — це те, як путін бачить розвиток ситуації на фронті в Україні. Поширеною є думка, що росія розглядатиме можливість застосування ядерної зброї лише тоді, коли опиниться на межі поразки в Україні. Начальник Генерального штабу Збройних сил України Олександр Сирський нещодавно заявив, що росія може розглянути можливість тактичного застосування ядерної зброї, якщо вона зазнає "катастрофічної поразки". Масове військове дезертирство та протести в Москві фігурують у цьому сценарії.
- Другий — внутрішньополітична стабільність росії. Ультранаціоналістичні прихильники тотальної війни залишаються найбільшою загрозою для путіна.
"Відтоді, як лідер Ліберально-демократичної партії Росії Владімір Жиріновський погрожував ядерними атаками на Європу і Японію на початку 1990-х років, ця фракція лобіювала зниження порогу для застосування Росією ядерної зброї першою. Оскільки ультранаціоналісти вже підштовхнули Путіна до масового призову в армію і масштабних ударів по цивільній інфраструктурі, цілком можливо, що це лоббі може підштовхнути його до застосування ядерної зброї", - пояснює Романі.
- Третій — це поблажливе ставлення з боку Китаю. Оскільки Китай хоче обмежити появу атомних підводних човнів в Індо-Тихоокеанському регіоні й утримати Північну Корею від наслідування російського прикладу, Пекін послідовно закликає Путіна утриматися від застосування ядерної зброї. Якщо Китай виявиться втягнутим у масштабний конфлікт в Індо-Тихоокеанському регіоні, найімовірніше, через Тайвань, його розрахунки можуть змінитися. А за наявності двох інших факторів путін може дати зелене світло ядерному удару.
"Оскільки ядерна логіка росії за своєю суттю не є реактивною, Захід не повинен боятися дати Україні зброю та гнучкість, необхідні для перемоги у війні. Дозволити росії отримати більше території і вірити путіну, що НАТО капітулює перед обличчям ядерного удару, є найгіршим можливим результатом для Заходу та України", - підкреслив Романі.
- 205 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Лисичанка перемогла на чемпіонаті світу з акробатичного рок-н-ролу
- 12:40 Україна не побудувала третій рівень захисту енергомереж через корупцію, - The Times
- 12:00 Луганський театр відкрив новий сезон прем’єрою у столиці
- 11:35 Якщо Україну змусять укласти "поганий мир", рф через 10-15 років нападе на ЄС, - голова спецслужби Чехії
- 11:00 На Харківщині загинув захисник з Лисичанська
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11467
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5559
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1201
- "Будівництво у цьому місті не передбачається", - окупанти про відновлення Сіверськодонецька 25.11.2024 переглядів: 845