Велика Британія прокредитує виробництво зброї для України: гроші доведеться віддавати через 15 років
Україна і Велика Британія підписали угоду про офіційну кредитну підтримку розвитку українських оборонних спроможностей.
Про це повідомляє Офіс президента.
Документ дасть змогу започаткувати українсько-британські проєкти у цій сфері. Ідеться, зокрема, про постачання й налагодження ремонту та часткового виробництва систем протиповітряної оборони, бронетехніки, боєприпасів.
"Угода передбачає, що британські постачальники зможуть укласти кредитні договори та контракти з Україною на 2 млрд фунтів стерлінгів. Ця сума неостаточна й може бути збільшена в майбутньому", - зазначається у повідомленні.
Завдяки цьому до 2026 року Сили оборони України, зокрема, вдасться забезпечити системами протиповітряної оборони та засобами радіолокації та ураження, отримати технології та освоїти часткове виробництво стволів, запасних частин і компонентів до артилерійських установок, бронетехніки західного зразка.
"Через необхідність швидкого розвитку спроможностей і високу вартість оборонних проєктів Україна не може їх зараз профінансувати зі свого державного бюджету. Термін погашення кредиту – 15 років", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Велика Британія не могла б воювати з росією більше двох місяців, визнав заступник начальника штабу оборони генерал-лейтенант сер Роб Магован.
- 409 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Зберігаючи зв’язок із домом: поліцейські Луганщини провели захід для дітей
- 18:00 Увели в обіг марки «Луганщина – це Україна!», які розробили студенти вишів області
- 17:00 Історія помічниці судді з Луганщини, яка після окупації продовжила служити українській державі
- 16:00 Харченко вручив нагороди на Алеї Захисників Луганщини. Зеленський присвоїв два генеральські звання та відзначив луганчан
- 15:00 На окупованій Луганщині вигоріло понад 170 га рослинності за вихідні
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Волченко повідомила про завершення роботи начальницею управління освіти Сіверськодонецької МВА 18.08.2026 переглядів: 1316
- Брали участь у боях неподалік Сіверськодонецька: шестеро бойовиків з Луганщини та ще чотири зрадники отримали підозру 18.08.2026 переглядів: 1215
- В Ірпені попрощалися із загиблим захисником з Луганщини Андрієм Кунченком 17.08.2026 переглядів: 1193
- «Міністр», суддя, поліцейський та освітянки: нові підозри у колабораціонізмі на Луганщині 18.08.2026 переглядів: 1008


Увели в обіг марки «Луганщина – це Україна!», які розробили студенти вишів області
Історія помічниці судді з Луганщини, яка після окупації продовжила служити українській державі
Харченко вручив нагороди на Алеї Захисників Луганщини. Зеленський присвоїв два генеральські звання та відзначив...
