У Раді можуть розглянути новий законопроєкт: деяких українці хочуть звільнити від мобілізації

У Раді можуть розглянути новий законопроєкт: деяких українці хочуть звільнити від мобілізації

5 серпня Верховна Рада України розгляне нові зміни до законодавства. Йдеться про законопроєкт, який заборонить призивати військовозобов'язаних від 18 до 25 років, які відслужили строкову службу чи закінчили військову кафедру.

Про те, що є подібні напрацювання, розповів секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

"В понеділок ми його розглядаємо", - запевнив Роман Костенко.

Він пояснив, що у цьому законопроєкті буде історія заборони призову "ось цих військовозобов'язаних".

"І норма про те, що якщо такі люди потрапили на фронт в цей період, в них буде право на звільнення. Зараз ми розглядаємо таке питання", - зазначив  секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Він наголосив, що людей до 25 років не мобілізують до Збройних сил. Виключення може бути, якщо йдеться про мобілізацію за власним бажанням.

Зокрема він вважає, що людей 19-ти років серед мобілізованих, та й взагалі "історія закінчилася від 2022 року".

"Уже такі довідки не давали, що людина обмежена придатна в військовий час і непридатна в мирний час. Вони видавалось до 2022 року. У чому була проблема?", - розмірковував на інтерв'ю Костенко.

Він нагадав, що в Україні наразі заборонений призов призовників з 18 до 25 років.

"Призовник - це людина, яка не служила в армії, яка не має військового квитка, яка не має військової кафедри. І вона не призивається, лише за власним бажанням", - перерахував Роман Костенко.

Секретар Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки підкреслив, що відповідно до чинного законодавства, ця категорія є військовозобов'язаними. І це причина, чому вони були призвані.

"Є ця категорія людей, які отримали, наприклад, в 20 років військовий квиток, що він обмежено придатний під час воєнного стану, а непридатний під час мирного, і в армію на строкову службу він не піде… Але коли він отримує військовий квиток, він стає військовозобов'язаним. І у нас ці категорії не мінялись", - запевнив Костенко.

Він розказав, що в країні були військовозобов'язані й призовники.

"І після того, як був прийнятий закон, нічого ж не змінилося: вони були військовозобов'язані, вони продовжували йти в Збройні сили", - зазначив Роман Костенко.

Нагадаємо, що у Раді розробляють законопроєкт про запровадження економічної мобілізації.