Заступника глави Міненерго затримали на хабарі у пів мільйона доларів: йому загрожує до 12 років ув'язнення
СБУ та НАБУ затримали заступника Міністра енергетики України на хабарі у пів мільйона доларів у Києві.
Про це повідомляє СБУ.
Зазначено, що служба безпеки та НАБУ за сприяння Міністра енергетики України викрили масштабну корупційну схему, яку організував його заступник.
Так у результаті комплексних заходів заступника глави Міненерго затримано у Києві на хабарі у пів мільйона доларів.
Чиновник, користуючись своїми повноваженнями, пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування гірничо-видобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини.
"Мова йде про унікальне та дефіцитне устаткування однієї з державних вугільних компаній, яка розташована у межах найгарячішого напрямку східного фронту – Покровському", - уточнили у Службі безпеки.
Зокрема навесні цього року представники галузі звернулися до заступника Міністра енергетики.
Однак посадовець, в чиї обов’язки входило збереження гірничої техніки, почав вимагати гроші за її вивезення, щоб отримати дозвіл на евакуацію обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону.
До незаконної діяльності він залучив трьох спільників:
- приватного енерготрейдера;
- очільника енергетичної компанії з Миколаївської області;
- керівника видобувного підприємства з Донеччини.
Саме з цього гірничого комбінату повинні були розпочати евакуацію устаткування після отримання організатором оборудки частини хабаря.
"Передача неправомірної вигоди відбувалась через залучених спільників. Проте зловмисникам це не допомогло", - заявили в СБУ.
За домовленістю, гроші мали передаватися п’ятьма частинами по 100 тис. дол. США на кожній зустрічі.
Але Служба безпеки поетапно задокументувала кожен із "траншів", тому в результаті правоохоронці затримали посадовця Міненерго та трьох його спільників "на гарячому" після отримання частини хабаря.
"Наразі всім чотирьом затриманим повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою)", - повідомили в СБУ.
Тепер вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.
Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Водночас у ЗМІ повідомляють, що йдеться про Олександра Хейла.
Але у правоохоронних органах імені корупціонера не надали.
Нагадаємо, що за співпрацю з росією судитимуть колишніх держслужбовців з Луганщини.
- 482 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 20:00 Для дітей луганських ВПО у Києві провели різдвяний захід
- 19:00 Луганська поліція хоче замовити послуги зі страхування автівок на майже мільйон гривень
- 18:00 Дітям луганських ВПО зі Сватівської громади видали солодощі до новорічних свят
- 17:00 Представник Луганщини став чемпіоном України з шахів
- 16:18 У Києві луганським ВПО видали продукти
Найпопулярніші новини за тиждень:
- В Одесі поховали поліцейського з Луганщини Ігоря Корнієвського 18.12.2025 переглядів: 767
- У ЛОВА пояснили, що означає новий закон рф для українців про «безхазяйне» житло в окупації 17.12.2025 переглядів: 678
- На Покровському напрямку загинув захисник з Рубіжного Бажен Панасенко 16.12.2025 переглядів: 600
- «Цю історичну постать навіть за великим бажанням не можна назвати святою». Олексій Комаровський про свій дебютний роман «Несвята Софія» 17.12.2025 переглядів: 443


Луганська поліція хоче замовити послуги зі страхування автівок на майже мільйон гривень
Ще двом сіверськодончанам відшкодують частину іпотеки за “єОселею”
Окупанти на Луганщині готують розпродаж українського майна, щоб залатати діри в бюджеті, - ЦНС