“Все має піти для житла для ВПО”: Верещук розповіла про зміни, які готує уряд
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій пропонує дозволити громадам використовувати приміщення оптимізованих дитсадків та шкіл як житло для внутрішньо переміщених осіб.
Про це заявила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук на брифінгу за підсумками Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, повідомляє Укрінформ.
“Разом із громадами та областями ми розпочали інвентаризацію майна. Ви живете в громадах і бачите, як багато є безгосподарного майна. До прикладу, оптимізовані садочки, школи, які не використовуються, але могли б піти під житло для ВПО. Так само як і гуртожитки, ліцеї, навчальні заклади, колишні коледжі, заклади інших форм власності - наприклад, ті, що сьогодні передані до Фонду держмайна, Укрзалізниці. У нас дуже багато об'єктів, які мають юридичного власника, але фактично є безгосподарним”, - зазначила Верещук.
Водночас вона акцентувала на законодавчих обмеженнях щодо використання порожніх приміщень. За її словами, зокрема, будівлі оптимізованих дитсадка та школи можна використати, коли сплине трирічний термін, і тільки за цільовим призначенням.
“Ми хочемо внести зміни до закону і дозволити власникам майна - а власниками садків і шкіл є громади - після спливу одного року почати використовувати його як житло для ВПО, щоб не було потім там якихось зловживань, перекручувань. Все має піти для житла для ВПО, щоб ми первинно зняли величезну проблему”, - додала віцепрем'єрка.
Нагадаємо, серед 2200 об’єктів майна державної та комунальної форми власності, яке можна використати для тимчасового розміщення ВПО, 200 об’єктів уже готові для заселення.
- 13417 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 22:56 Як Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр запалив на Шекспірівському фестивалі (ФОТО,...
- 19:00 Після понад трирічного полону в Україну повернувся луганський прикордонник
- 18:00 Оголосили вирок колишній очільниці Хрустального, зрадниці Марині Філіпповій
- 17:00 Помер звільнений з полону військовий з Сіверськодонецька, з ним попрощаються у Києві
- 16:00 Україна ввела санкції проти російських виробників дронів і хоче, щоб аналогічні ввели США та ЄС
Найпопулярніші новини за тиждень:
- росія може "рознести" всю Україну "шахедами", - фахівець у галузі РЕБ 18.06.2025 переглядів: 3591
- Після «ремонтів» у Сіверськодонецьку частина квартир непридатна для проживання 14.06.2025 переглядів: 3337
- Помер звільнений з полону військовий з Сіверськодонецька, з ним попрощаються у Києві 20.06.2025 переглядів: 1887
- Помер військовий з Луганщини, який повернувся з полону. Його поховали на Вінниччині 15.06.2025 переглядів: 1253