Як перевірити вільний домен? Реєстрація домену для сайту

 Як перевірити вільний домен? Реєстрація домену для сайту

Реєстрація домену потрібна для будь-якого сайту. Саме з нього починається створення майбутнього онлайн-ресурса, оскільки саме домен є електронною адресою сайту. Знаючи його, можна відкрити необхідний вебресурс в браузері.
В статті ми розкажемо детально про назви сайтів, як перевірити домен на зайнятість та як зареєструвати домен.

Що таке доменне ім'я

Доменна назва - це не довільна комбінація цифр, літер та дефісів. Це обличчя сайту: назва, яка відображує сферу його діяльності або компанію в цілому. Тому вибір домену - це творчий процес, якому варто приділити достатньо часу.

Для розуміння ролі домену важливо розрізняти два поняття, які часто плутають: "домен" та "вебсайт". Вебсайт - це набір вебсторінок, які часто взаємодіють з базою даних, що відображають певний контент в Інтернеті. Доменне ім'я вебсайту - це унікальна "адреса" сайту в мережі. Без домену користувачі мають знати точну IP-адресу сервера, де розміщено контент вашого сайту. Проте навіть знаючи таку адресу, не факт, що хостинговий провайдер має відкритий доступ до сайтів через IP.

Структура домену ієрархічна та складається з взаємозалежних частин, так званих "рівнів домену". Домен третього рівня створюється на базі домену другого рівня, який, своєю чергою, створюється на базі домену першого рівня.

Розгляньмо цю структуру докладніше, навівши приклади:

  • Піддомен (або субдомен) – це частина зліва від точки, яка знаходить перед зареєстрованою доменною назвою. Його також називають доменом третього рівня. Наприклад: drive.google.com.
  • Повний домен - це частина домену зліва від точки. Його називають доменом другого рівня. Це будь-яка комбінація символів, цифр та букв, яку можна вибрати для назви сайту. Наприклад:google.com.
  • Доменна зона – це частина домену праворуч від точки, яку також називають доменом першого рівня. Наприклад:.com. Користувач не може самостійно придумати цю частину доменного імені, оскільки всі можливі варіанти вже встановлені організацією ICANN та запропоновані користувачам для вибору під час реєстрації назви.

Таким чином, купити доменне ім'я для сайту означає придумати назву для сайту та вибрати доменну зону, щоб зареєструвати повний домен.

Як вибрати домену зону

Доменні зони бувають таких типів:

  • Загальні домени – це популярні зони, такі як .com, .net, .org. Хоча вони найчастіше використовуються англомовними користувачами, вони також є універсальними та підходять для сайтів без певної тематики чи географічної прив'язки.
  • Національні домени – це зони, пов'язані з певними географічними регіонами чи країнами. Наприклад, зони .us, .asia, .eu, .ua, in.ua, .kh.ua..Вибір національної зони дозволяє вказати цільову аудиторію та місце розташування власника сайту. 
  • Тематичні домени – це зони, які допомагають наголосити на певній тематиці сайту. Наприклад,  .travel, .museum, .bar, .shop, .name.

Доменна зона може бути просто частиною домену без сенсу. Але якщо ви хочете зробити основну назву більш яскравою, то можна обрати доменну зону, яка стане продовженням придуманої назви та підкреслить сферу діяльності вашого онлайн-ресурсу. Це може привабити користувачів.

Як вибрати домен

Вибір крутого домену для вашого сайту може бути веселим та творчим процесом. Ось кілька креативних підходів, які можуть допомогти вам вибрати унікальний і незабутній домен:

  • Використовуйте ключові слова: Спробуйте включити ключові слова, що відображають тематику вашого сайту, у доменне ім'я. Наприклад, якщо ваш сайт присвячений фітнесу, ви можете використовувати слова "fit", "health", "active".
  • Грайте з синонімами та асоціаціями: Роздумуйте про синоніми або асоціації з вашою темою, які можуть бути цікавими для назви домену. Наприклад, якщо ваш сайт про їжу, ви можете використовувати слова "tasty", "yum", "foodie".
  • Експериментуйте з комбінаціями слів: Спробуйте об'єднати кілька слів або фраз в одне доменне ім'я. Це може створити унікальний ефект, що запам'ятовується. Наприклад, "travelholic.com" або "designgeek.net".
  • Використовуйте сленг або нестандартні написання: Іноді використання сленгу або нестандартних написань може зробити ваш домен більш цікавим та привабливим. Наприклад, "bloggrz.com".
  • Спробуйте гру слів або каламбур: Використання гри слів або каламбурів може надати вашому домену гумористичного або оригінального характеру. Наприклад, "bakeitright.com" для сайту про випічку.

Окрім того, рекомендуємо переконатися, що назва доступна не тільки у вигляді вебадреси, але і як ім'я користувача в популярних соціальних мережах. Це допоможе створити єдиний бренд та спростить просування.

Як перевірити домен на зайнятість

Після того, як ви придумали назву для сайту, потрібна перевірка домену.

Щоб перевірити, чи вільний домен для реєстрації, потрібно відкрити сайт будь-якого доменного реєстратора та знайти модуль пошуку доменів. Введіть придуману назву в рядок пошуку та подивіться результати видачі, в яких відобразиться домен в усіх доступних доменних зонах. Результат пошуку покаже ціни на назву в кожній з доменних зон, яку пропонує доменний реєстратор, та доступність для покупки.

Якщо потрібний домен виявився зайнятим, ви не зможете зареєструвати його вдруге. Тому можете подумати над альтернативним написанням вашої назви або вибором іншої доменної зони. Якщо для вас принципово отримати назву в конкретній доменній зоні, яка зайнята, ви можете спробувати викупити домен у поточного власника. Часто класні назви скуповують для перепродажу за більш високою ціною. В такому випадку вам буде легко домовитись, якщо ви готові заплатити. Складніше вмовити продати домен власника, який має діючий сайт під доменом.

Не бійтеся експериментувати та бути креативними при виборі доменного імені для вашого сайту. Пам'ятайте, що хороший домен – це перший крок до успішної онлайн-присутності!

Реклама