Який домкрат вибрати для седану

У дорозі автомобілісти періодично стикаються з ситуаціями, коли може знадобитися замінити пробите колесо, провести огляд днища, підняти машину. З усіма цими завданнями допомагає впоратися спеціальне пристосування — домкрат. Ці пристрої бувають різних типів, працюють за різним принципом, відрізняються технічними характеристиками. У статті ми дамо декілька рекомендацій щодо вибору власникам седанів, які вирішили купити домкрат.

домкрат

Які моделі будуть оптимальні для обслуговування седана

Седани належать до легкових автомобілів, важать у середньому до 2 тонн. Їхній кліренс найчастіше має середню висоту. З огляду на це для обслуговування такого автомобіля найкраще підійде гвинтовий прилад та його різновид — ромбоподібний пристрій. Саме ці пристосування найчастіше зустрічаються в штатній комплектації транспортних засобів.

Гвинтові моделі мають гвинт із шарніром, оснащені опорним майданчиком. За потреби підняти машину водій підставляє останній під кузов, обертає руків’я. У цей час опорний майданчик приводиться в рух. Залежно від напрямку обертання, він буде опускатися або підійматися.

До переваг гвинтових ромбічних пристроїв належать:

  • вантажопідйомність до 3 тонн;
  • невелика вага, компактні розміри;
  • невисока вартість;
  • велика площа опорного майданчика;
  • висота підйому до 40 сантиметрів.

Єдиним недоліком пристосувань цього типу можна вважати те, що для піднімання автомобіля з їхньою допомогою потрібно докласти значних фізичних зусиль.

робота з домкратом

Як правильно користуватися гвинтовим ромбічним домкратом

Щоб використання інструменту було зручним і безпечним, необхідно дотримуватися таких правил:

  1. Підіймати автомобіль потрібно на достатню висоту. Якщо необхідно замінити колесо, транспортний засіб досить лише злегка підняти. Якщо потрібно оглянути підвіску або елементи ходової системи, то висота підйому має бути більшою.
  2. Встановлювати механізм слід на рівну тверду поверхню, а під колеса, що залишилися на землі, необхідно підставляти стопори.
  3. Не можна використовувати тільки один домкрат для утримання авто в піднятому стані. Для безпечної роботи потрібні також страхувальні підставки.
  4. Підводити опорний майданчик потрібно під ті ділянки кузова, які позначені спеціальними покажчиками. Не можна використовувати як упор днище або підвіску.

Правильно вибраний пристрій і дотримання правил його експлуатації допоможуть швидко впоратися із завданням заміни колеса або ремонту підвіски транспортного засобу.

Реклама