Україна стала ринком для виробників зброї з Сербії і Боснії, вони процвітають, - The Economist
В умовах війни в Україні виробники зброї на Західних Балканах процвітають, а заводи працюють цілодобово.
Про це пише The Economist з посиланням на Жасміна Муяновича з Інституту стратегії та політики New Lines.
Сербський експорт зброї зріс у чотири рази з 2020 року, а з 2022 в Україну надійшло боєприпасів на суму близько 800 мільйонів євро (890 мільйонів доларів). Експорт Боснії за перші чотири місяці 2024 року майже подвоївся порівняно з тим же періодом минулого року.
У Боснії і Сербії зосереджені залишки оборонної промисловості Югославії, на які припадає понад 90% військового експорту західних Балкан.
"Особливий інтерес для України та тих, хто її підтримує, становить здатність галузі виробляти боєприпаси та обладнання за стандартами СРСР і НАТО. Її товари також загалом дешеві: боснійська мушля може коштувати на чверть ціни західної", - пише видання.
The Economist підкреслює, що і в Боснії, і в Сербії діють закони, які забороняють їм продавати зброю в зони бойових дій.
"Але вони знайшли обхідні шляхи через третіх сторін. Америка, наприклад, є основним покупцем боснійських куль, які перенаправляє в Україну. Сербія, незважаючи на свою відмову запровадити санкції проти росії, випустила тисячі артилерійських снарядів через Чехію, Туреччину та купу підставних компаній. Балканські члени НАТО — Хорватія, Албанія, Чорногорія та Македонія — передали значну частину своїх запасів старого радянського комплекту. Останні повідомлення свідчать про те, що Хорватія може відремонтувати кувейтські танки М -84 (югославська версія радянського Т -72) для відправки в Україну", - йдеться у статті.
У ній зазначається, що для деяких регіональних урядів це можливість отримати політичний кредит в Америці та Європейському Союзі. Особливо це стосується тих, хто прагне приєднатися до ЄС, таких як Боснія та Албанія. А Україна використовує ці настрої.
У лютому президент України Володимир Зеленський закликав до спільного виробництва зброї з країнами Західних Балкан, щоб забезпечити "виживання України".
Для президента Сербії Александра Вучича продаж зброї Україні є частиною делікатного балансування між Заходом і росією, але це також є хорошим бізнесом. "Я обожнюю, коли ми експортуємо зброю, — сказав він якось, пише The Economist , — це чистий приплив іноземної валюти".
- 182 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 09:05 Як косметологиня з Сіверськодонецька створює красу в Ужгороді
- 09:00 Жителі на окупованій Луганщині можуть отримати податкову знижку, якщо складуть «ГТО»
- 08:42 Росіяни намагалися штурмувати в Білогорівці, - Лисогор
- 19:00 Сіверськодонецька громада опрацювала майже 17 тисяч заяв про пошкоджене в обстрілах майно
- 18:00 У луганському гумхабі у Рівному прийматиме ендокринолог
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Виплати ВПО продовжили до серпня 2025 року 28.12.2024 переглядів: 4511
- Луганчани обурилися рішенням ЛОВА створити бригади оперативного протиепізоотичного реагування 26.12.2024 переглядів: 2242
- Під час проходження служби помер військовий з Луганщини 26.12.2024 переглядів: 1715
- У сіверськодонецькому КНП “КДЦ” повідомили про смерть лікарки 31.12.2024 переглядів: 1137