Аналітики вважають, що дозвіл на далекобійні удари змінив би ситуацію для України у війні – CNN
Президент України Володимир Зеленський продовжує тиснути на західних партнерів щодо зняття обмежень на використання далекобійної зброї по території рф.
Про це пише CNN.
Так директор із військових наук Королівського інституту об’єднаних служб, мозкового центру в Лондоні, Метью Севілл вважає такий підхід ризикованим, адже Зеленський "фактично звинуватив Захід у боягузництві.".
Проте якщо це спрацює, то така рішучість союзників притупила б російську риторику та "продемонструвала б тверду міжнародну підтримку" України.
Водночас думки експертів розділилися щодо того, наскільки публічні дебати навколо цієї теми знизили потенційну користь ракет.
Наприклад, розвідка США вважає, що 90% російських літаків, які запускають десятки КАБів щодня, розташовані на відстані понад 300 кілометрів, що знаходиться поза зоною дії ATACMS. А за словами одного американського чиновника, нещодавно росія перемістила літаки з двох баз поблизу кордону далі на схід.
Метью Севілл погоджується, що багато цілей, ймовірно, було перенесено вглиб країни, однак це не означає, що ракети не мають жодної користі.
Так Storm Shadow призначені для глибокого проникнення в бетонні конструкції, тому можуть бути ефективними проти військових штабів або складів боєприпасів.
Крім того, ATACMS з касетними боєголовками можуть бути використані для нанесення значної шкоди аеродромам.
До того ж аналітик Джордж Баррос, погоджується, що навіть публічні обговорення є корисними для України, адже це змусило рф перемістити літаки далі від кордону. А це потенційно може зменшити кількість бомбардувань.
Дослідження Барроса виявило, що щонайменше 200 потенційних цілей в радіусі дії ATACM, починаючи від військових полків і закінчуючи складами палива, зброї та навіть штабом Південного військового округу росії в Ростові.
І це з урахуванням того, що список навіть не враховує нові цілі, які з'явились після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року.
За словами Барроса, дозвіл на удари по окупантах та матеріально-технічному забезпеченню в межах 300-кілометрового діапазону ATACMS змусив б російське військове командування прорахувати ризики переміщення великої кількості військ і техніки в Україну.
Севілл певний, що ATACMS може завдати серйозної шкоди російським радарам і системам протиповітряної оборони.
Зокрема ураження російських систем ППО в прикордонних районах також може підвищити шанси України відвоювати власну територію.
Також аналітики певні, що радіус дії ракет теоретично можна збільшити, якщо запускати ракети з українських позицій у Курській області.
Нагадаємо, що дозвіл на завдання ударів вглибь рф може бути не офіційним.
- 158 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Буткевич розповів, як отримав від окупантів статтю за нібито обстріл будинку у Сіверськодонецьку
- 17:00 У неділю у деяких регіонах буде сніг
- 17:00 Окупований Луганськ завалений сміттям, у комунальників дефіцит кадрів та техніки, - “Жовта стрічка”
- 16:00 У ЗМІ звернули увагу на відеозвернення путіна, де він сказав про удару по Дніпру
- 15:45 “Вибору не лишається”: черги до лікарів у Сіверськодонецьку займають з ночі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 11168
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 5332
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 3994
- Квартирний облік: у Сіверськодонецькій МВА проводять перереєстрацію громадян 19.11.2024 переглядів: 1065