У ВРУ розповіли, у яких двох містах буде найскладніше ситуація зі світлом взимку
Енергетична система України зазнала великих руйнувань через масовані атаки росії. Тому взимку очікується особливий дефіцит електроенергії.
Про це розповіла епутатка ВР від партії "Голос" та членкиня комітету з питань енергетики та ЖКХ Інна Совсун.
Отже, через постійні обстріли з боку найбільша частка зруйнованої генерації знаходиться саме на сході України.
"Дві великі електростанції знаходяться на заході України і наше завдання передати електрику на схід. А у випадку руйнації систем передач — дуже раптово може бути так, що генерація є, а можливості передати до Харкова немає", - розповіла Совсун.
Згідно з її слів, може бути й так, що в якихось регіонах світло є ледь не цілодобово, а в деяких ні. І це саме по цій причині.
Такод дуже складна буде ситуація зі світлом на Запоріжжі. Причиною також є постійні удари саме по обʼєктах передачі енергії.
"Звісно, мінімальні рішення, які може зробити місцева влада — поставити турбіни — вони би хоч могли заживити критичку. Для Харкова це дійсно необхідно, бо ризики аж надто високі, що електроенергія у країні вироблятися буде, але передати її у Харків — буде неможливо", - пояснила Ірина Совсун.
- 377 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:45 У Києві жителі Луганщини можуть отримати безкоштовні послуги перукаря та швачки. Як записатися
- 17:00 Понад 20 млн грн виплатили у 2025 році військовим Сіверськодонецької громади
- 15:00 Сіверськодонецька МВА суборендувала приміщення у Дніпрі на суму понад 100 тис. грн.
- 15:00 Жителі окупованої Луганщини висміяли архітектурні плани загарбників
- 14:00 На окупованій Луганщині призупинили освітній процес через грип
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Крок за кроком до руху: Як працює реабілітаційний центр Лисичанської багатопрофільної лікарні у Дніпрі 21.01.2026 переглядів: 544
- На Запоріжжі загинув 25-річний кремінянин Максим Кононець 24.01.2026 переглядів: 517
- Окупанти озвучили плани щодо промислового виробництва у Сіверськодонецьку 22.01.2026 переглядів: 491
- Президент відзначив посадовицю Сіверськодонецької МВА та працівників луганських закладів 22.01.2026 переглядів: 443


Сіверськодонецька МВА суборендувала приміщення у Дніпрі на суму понад 100 тис. грн.
Жителі окупованої Луганщини висміяли архітектурні плани загарбників
На окупованій Луганщині призупинили освітній процес через грип