Падіння Вугледара відображає відмову США надати Україні дозвіл на нанесення ударів по рф, - AP
Падіння Вугледара — це мікрокосм скрутного становища України в цьому розділі майже трирічної війни. Це відображає відмову США надати Україні дозвіл на нанесення ударів по цілях у глибині території росії, не даючи Києву знизити можливості Москви.
Про це пише Associated Press, аналізуючи втрату міста.
Видання зазначає, що вихід ЗСУ з прифронтового міста, розташованого на вершині тактично важливого пагорба, навряд чи змінить хід війни України проти росії.
"Але ця втрата підкреслює погіршення позиції Києва, частково внаслідок твердих "червоних ліній" Заходу, кажуть військові чиновники та аналітики", - йдеться у статті.
"Тим часом домінування росії в небі дозволяє їй розробляти та вдосконалювати руйнівні авіаційні плануючі бомби, на які Україна не має ефективної відповіді, тоді як суперечлива мобілізаційна кампанія не спромоглася створити новий клас українських солдат, здатних утримати лінію фронту", - додає видання.
AP нагадує, що після двох років невдалих спроб захопити Вугледар на початку цього року російські війська змінили тактику. Довоєнне населення міста з 14 тис. скоротилося до менше ніж 100 під час розпалу боїв.
"Російські солдати розпочали комплексні атаки з північного та південного флангів, керуючись потужними засобами електронної боротьби та групою піхотинців на мотоциклах, артилерійським вогнем, безпілотниками та авіаційними плануючими бомбами. Москва зазнала великих втрат", - йдеться у статті.
Українці тиснули на США, щоб вони послабили обмеження на використання західної зброї для нанесення ударів по цілях у глибині росії. Законодавці сказали, що очікували зеленого світла від США кілька місяців тому, але його не надійшло: адміністрація Байдена відмовилася коливатися щодо цієї червоної лінії.
Це означало, що російські центри управління, центри матеріально-технічного забезпечення та аеродроми, з яких російські винищувачі несуть смертоносні авіаційні плануючі бомби, знаходяться поза досяжністю українських сил.
Місяць за місяцем постійних атак зрештою пррвали українську оборону. Вугледар служив оборонною фортецею, містом-фортецею на вершині пагорба, оточеного відкритими полями, біля двох головних доріг. Звідти українські військові могли здалеку спостерігати за наближенням російських сил. З цієї позиції було легко координувати контратаки. Тепер ця перевага належить російським військам.
Нагадаємо, 2 жовтня ОСУВ "Хортиця" підтвердило, що українські підрозділи вивели з Вугледара.
"Вищим командуванням наданий дозвіл на здійснення маневру по виведенню підрозділів з Вугледару з метою збереження особового складу і бойової техніки, зайняття положення для ведення подальших дій", - йдеться у заяві.
- 186 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Педагогам, які боронили Луганщину, вручили відзнаки «Захисник Рубіжного»
- 18:00 У СБУ прокоментували, як дезертири можуть повернутися на службу без покарання
- 17:05 Стало відомо, якої погоди очікувати українцям на День Святого Миколая
- 17:02 Підприємці з Луганщини сплатили майже 1,5 мільярда гривень податків
- 16:18 Президент Південної Кореї оголосив воєнний стан, але парламент проголосував за скасування (ОНОВЛЕНО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Луганчани, які їдуть в окупацію, можуть отримати довічну заборону в’їзду – Власенко назвав причини 01.12.2024 переглядів: 6048
- Викладачка з Сіверськодонецька отримала довічну державну стипендію 28.11.2024 переглядів: 5297
- Україна розпочинає будівництво соціального житла для ВПО у 15 містах: якою буде ціна оренди 29.11.2024 переглядів: 4593
- 3 тис. осіб з окупованої Луганщини, що воювали за рф, не отримали грошей 02.12.2024 переглядів: 4015