Понад 20 тис санкцій ввели проти рф після вторгнення в Україну, але компанії ЄС торгують з нею, - Kyiv Post

Понад 20 тис санкцій ввели проти рф після вторгнення в Україну, але компанії ЄС торгують з нею, -  Kyiv Post

Понад 20 тис. санкцій було застосовано проти росії після того, як вона вторглася в Україну, але це не завадило компаніям ЄС торгувати з нею, підтримуючи її економіку часів війни.

Про це пише  Kyiv Post.

Видання наводить приклад танку Т-90М "Прорив", який тепер регулярно бачать на полі бою в окупованій Україні, "виготовлений з інструментів і деталей, отриманих з усього світу, включаючи європейські країни, які ввели широкі економічні санкції проти росії, спрямовані на запобігання такій співпраці".

"Невелика виробнича компанія в центральній Італії, MT Marchetti (MTSRL), нібито відповідає за постачання деталей машин, які використовуються для створення високотехнологічних прицілів Т-90М, які дозволяють військам візуалізувати навколишнє середовище зсередини машини, згідно з даними. розслідування The Insider. Без прицілів російські солдати, по суті, діяли б наосліп, залежні від безпілотників, керованих парним підрозділом для очей на землі. Внесок Італії є важливим для будівництва танка", - йдеться у статті.

Автори наголошують, що незважаючи на те, що італійським компаніям і фізичним особам законодавчо заборонено вести бізнес безпосередньо з російськими організаціями, існуючі санкції залишають низку лазівок, які дозволяють підприємствам легко обійти обмеження та продовжити бізнес у звичному режимі.

"MT веде бізнес у росії десятиліттями. Щоб дотримуватися санкцій, компанія, схоже, працює з російськими клієнтами через дочірню компанію – MT-Tools, також відому як Comand Tool", - пише видання.

Kyiv Post наголошує, що тисячі інших європейських компаній і підприємців, схоже, використовують такі ж бекдори на російський ринок через сторонні країни або дочірні компанії, обходячи міжнародні санкції всього за кілька бюрократичних кроків. Незважаючи на те, що інформацію про порушення санкцій такими компаніями, як MT, можна легко знайти за допомогою розслідувань у відкритих джерелах, дотримання цих правил і покарання для тих, хто стратегічно ухиляється від санкцій, відсутні.

Українські офіційні особи та лідери союзників вказали на ці прогалини та закликали до більш надійної мережі міжнародних санкцій і відповідальності для порушників правил.  

Водночас економіка росії тримається сильною після того, як країна почала повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році, незважаючи на роки міжнародних санкцій проти тисяч осіб, компаній і промислових секторів.