До 9 років позбавлення волі засудили «депутата-муніципала» з Луганщини
За публічного обвинувачення прокурорів Щастинської окружної прокуратури Луганської області місцевого мешканця визнали винним у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Йому призначили покарання ‒ 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це повідомляє пресслужба Луганської обласної прокуратури.
Також чоловіка позбавили права впродовж 15 років обіймати посади в органах влади.
Прокурори в суді довели, що приватний підприємець після повномасштабного російського вторгнення одразу почав співпрацювати з ворогом.
Улітку 2023 року засуджений зареєструвався кандидатом в депутати до «ради Станично-Луганського муніципального округу лнр першого скликання». Представляв пропутінську політичну партію «єдина росія».
За результатами псевдовиборів, які відбувались на початку вересня минулого року, його обрали до складу вищевказаної «ради».
Він бере участь у засіданнях комісій, голосує за прийняття нормативних документів самопроголошеної «лнр», сприяючи легалізації законодавства держави-агресорки на тимчасово окупованій території Луганщини.
Вирок ухвалили заочно. Засуджений відбуватиме покарання з моменту затримання.
Наразі його оголосили у розшук.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Нагадаємо, ще двох мешканців Луганщини звинуватили у колабораціонізмі.
- 420 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Завтра у Києві луганчан проконсультує фахівець обласного управління ПФУ
- 18:00 Сіверськодончани відсвяткували День вишиванки у Дніпрі (ФОТО)
- 17:06 У п'ятницю половина України мерзнутиме при +8, інша половина - грітиметься при +21
- 17:00 Громада Луганщини надає грошову допомогу захисникам: контакти для отримання
- 16:32 Трамп про переговори між рф та Україною: "Нічого не станеться, доки я не зустрінуся з путіним"
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Лисичанську діти висадили на честь акції окупантів дивну клумбу 09.05.2025 переглядів: 2434
- ВПО можуть отримати компенсацію за оренду житла від ООН – куди звертатися 11.05.2025 переглядів: 2061
- Керівниця департаменту соцзахисту Луганської ОВА Поліщук пішла на пенсію 13.05.2025 переглядів: 1460
- Сіверськодонецьк у серці: історія жінки, яка полюбила своє місто та втратила його через війну 09.05.2025 переглядів: 1201