Про що був перший луганський “Діалог з бізнесом”

Про що був перший луганський “Діалог з бізнесом”

Головним запитом бізнесу на сьогодні є економічне бронювання.

Про це йшлося на першому засіданні регіональної платформи “Діалог з бізнесом”, повідомляє Луганська обласна військова адміністрація.

Як зазначили у ЛОВА, "головним запитом бізнесу на сьогодні є економічне бронювання".

“На заході Жан Кисіль, голова Регіональної ради підприємців при облдержадміністрації, висловив спільну думку бізнесу, що економічне бронювання – це вихід із ситуації, що склалася у приватному секторі економіки. За його словами, багато підприємців готові бронювати працівників, аби захистити свою справу та чутливі гілки бізнесу”, – розповіли в адміністрації.

З питаннями щодо підтримки бізнесу з боку влади виступив очільник ПП “Гелиос-Транс” Олександр Стріжов. Він, як власник підприємства, що займається вантажними перевезеннями, попросив винести на розгляд центральної влади пропозицію щодо збільшення відсотка бронювання водіїв, що здійснюють логістику по Україні. На його думку, оскільки превалююча кількість водіїв – чоловіки, мобілізація може негативно вплинути на ринок товарів та послуг країни.

У рамках проєкту “Прозорість та підзвітність” до обговорень доєднався громадський активіст Анатолій Рижков. Він, за інформацією ЛОВА, поставив запитання щодо ролі обласної влади у варіантах підтримки підприємництва.

“Директор Департаменту економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Ігор Куденко, який доєднався до заходу онлайн, наголосив, що для дієвого впливу на ситуацію необхідно отримати від підприємців офіційні звернення з пропозиціями, з яких можна буде сформувати запит до центральних органів виконавчої влади”, - зазначили в обласній адміністрації. 

За словами Куденка, питання вимоги до бізнесу перереєструвати підприємства на підконтрольних територіях стає занадто гостро. Він відзначив, що це питання має бути не економічним, а скоріше ідеологічним. Адже відбудова області має мати під собою економічний базис.

Нагадаємо, постраждалий від війни бізнес у чотирьох областях може отримати гранти до 800 тис. грн.