"Зараз ми все більше думаємо про те, як Україні вижити": Politico про настрої у Пентагоні
Ті, хто займається плануванням у Пентагоні, кажуть, що зараз вони все більше думають про те, як Україні вижити. Про боротьбу за перемогу над рф не йдеться.
Про це пише Politico з посиланням на чиновників Пентагону.
Вони кажуть, що на практиці амбіції початку 2023 року - українська сила, здатна повернути свою територію або примусити росію до переговорів за допомогою добре продуманого броньованого удару - поступилися місцем вузькому зосередженню на запобіганні поразці.
"Зараз ми все більше думаємо про те, як Україні вижити", - цитує Politico людину, яка бере участь у цьому плануванні.
Інші висловлюються делікатніше. "Наступні кілька місяців, - зазначив Джим О'Брайен, головний європейський чиновник Державного департаменту, на конференції в Ризі 19 жовтня, - це можливість для нас підтвердити, що Україна може залишатися на полі бою протягом наступних кількох років".
У Пентагоні, західні офіційні особи та багато українських командирів дедалі більше стурбовані напрямком війни та здатністю України стримувати наступ росії протягом наступних шести місяців.
Politico нагадує, що українські війська зуміли утримати Покровськ, але на інших ділянках фронту росія прорізає собі шлях через українську оборону.
"У Куп'янську на півночі її війська розрізали надвоє українські формування на річці Оскіл. У Часовому Яру на сході після шести місяців спроб перетнули головний канал Сіверський Донець. Південніше російські війська зайняли висоту у Вугледарі та його околицях і наступають на Курахове з двох напрямків. У Курську, що всередині росії, Україна втратила приблизно половину території, яку захопила на початку цього року", - йдеться у статті.
Видання зазначає, що проблема полягає не стільки у втраті території, яка є обмеженою та обійшлася росії величезною ціною — 600 тис. загиблих і поранених з початку війни, за оцінками США, і 57 тис. загиблих лише цього року до жовтня.
"Українські підрозділи недостатні за чисельністю та перенапружені, виснажені великими втратами. Незважаючи на новий закон про мобілізацію, який набув чинності в травні, армія, за винятком кількох бригад, намагається набрати достатню кількість заміни, а молоді люди неохоче записуються на службу, яка в кращому випадку є безстроковою, а в гіршому – одноразовою. Західні партнери приватно закликають керівництво України знизити вікову межу мобілізації, щоб збільшити потенційний резерв новобранців. Але будь-яким змінам заважають політична чутливість і побоювання щодо і без того тривожної демографічної кризи", - зазначається у статті.
Нагадаємо, за інформацією Financial Times, Україна та росія ведуть попередні переговори про припинення взаємних ударів по енергетичній інфраструктурі кожної із сторін.
- 106 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 15:18 Лідери ЄС у Будапешті закликали Трампа підтримувати Україну
- 15:00 Чотирьом спортсменам з Луганщини виплатять винагороди
- 14:00 Експрацівницю «Ощадбанку» з Луганщини засудили до 9 років тюрми за колабораціонізм
- 13:55 Велика Британія заявила, що "завдає удару в серце путінської військової машини": що це означає
- 13:00 “Асиміляція українців у русскій мір”: путін доручив створити центри російської мови на ТОТ
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Що робити ВПО, яким скасували виплати, – роз’яснення юристів 30.10.2024 переглядів: 3822
- Житло для ВПО, реорганізація КП, збереження медзакладів та “дистанційки”: про що говорив Харченко з сіверськодончанами на місяць призначення 31.10.2024 переглядів: 1698
- Розширили програму додаткової грошової допомоги для мешканців прифронтових територій 06.11.2024 переглядів: 1487
- На війні загинув ще один військовий з Лисичанська 04.11.2024 переглядів: 1087