Україна кличе рф на другий саміт миру: в МЗС сказали, чого хочуть досягти
Представників росії варто запросити на другий саміт миру, аби виробити принципи тривалого миру в Україні.
Про це глава МЗС Андрій Сибіга заявив у Монреалі на міністерській конференції з питань людського виміру Формули миру, повідомляє Укрінформ.
“Так, ми підтримуємо запрошення представників росії на другий саміт миру, але ніколи не підтримаємо мирні ініціативи, розроблені без залучення України та за її спиною. Ми ніколи не підтримаємо мирні угоди за рахунок України. Ми ніколи не підтримаємо мирну угоду, яка не покарає порушників”, - сказав Сибіга.
Він наголосив, що “непокаране зло повертається більшим”. “На жаль, українці розуміють це краще, ніж будь-хто інший”, - зазначив він.
Сибіга закликав учасників конференції “спільно спинити це зло раз і назавжди”.
За його словами, важко знайти у світі інший народ, який би прагнув миру сильніше, ніж українці. “Але мир за будь-яку ціну - це не мир, а капітуляція, окупація, депортації й тортури. Україна ніколи не погодиться на це”, - наголосив Сибіга.
Стосовно очікувань від конференції з питань людського виміру Формули миру він сказав, що вона має виробити конкретні кроки стосовно повернення до України полонених і депортованих осіб.
“Сподіваюся, що за результатами цієї конференції ми розробимо конкретні рішення й визначимо конкретні сторони, спроможні систематично й ефективно домагатися повернення наших дітей додому”, - зазначив Сибіга.
Нагадаємо, за даними Bloomberg, Україна хотіла скликати другу зустріч для досягнення справедливого мирного врегулювання в Україні до виборів у США у листопаді, цього разу за участю росії.
Наразі невідомо, коли другий саміт миру може відбутися.
- 290 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 Спрямували ще понад 200 тисяч гривень на підтримку жителів Рубіжанської громади
- 12:31 «Це атака на громаду»: Бойко прокоментувала інформаційну кампанію проти себе та МВА
- 12:00 Ярослав «Луганський»: «Я втратив усе, але іншого вибору, крім боротьби, у нас немає»
- 11:15 Харченко передав військовим 3-ї штурмової бригади партію дронів
- 10:11 Підтримка працевлаштування ВПО: які програми діють у громадах Луганщини
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У Сіверськодонецькій громаді призупиняють роботу закладів загальної середньої освіти (ПЕРЕЛІК) 08.06.2026 переглядів: 2928
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1390
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1312
- Вночі в окупованому Сіверськодонецьку було гучно: що відомо 10.06.2026 переглядів: 1096


«Це атака на громаду»: Бойко прокоментувала інформаційну кампанію проти себе та МВА
Харченко передав військовим 3-ї штурмової бригади партію дронів
росіяни 17 разів штурмували позиції Сил оборони на Лиманському напрямку
