У Німеччині провалилася урядова програма з працевлаштування українських біженців: роботу отримав 1%
Федеральне контрольно-ревізійне управління Німеччини опублікувало звіт, в якому стверджується, що урядова програма зі спрощеного працевлаштування українців Job-Turbo не дала результатів.
Про це пише Bild.
У звіті також йдеться про те, що близько 720 тис. українців наразі отримують соціальні виплати у ФРН, у тому числі близько 500 тис. працездатних. Згідно зі звітом, витрати на цю суму становлять близько 539 мільйонів євро на місяць.
Для порівняння: у листопаді 2022 року, через дев’ять місяців після початку війни в Україні, ця сума на українських біженців складала 445 мільйонів євро. Кількість пільговиків продовжує збільшуватися.
Відповідно до звіту, "хвиля зайнятості", оголошена федеральним урядом, ще не матеріалізувалась.
Програма мала охопити щонайменше 400 тис. українців у Німеччині, яким після інтеграційних курсів мали надати пропозицію щодо працевлаштування. Аудит показав, що у 2023 році лише 20% тих, хто пройшов інтеграційні курси, отримали пропозицію щодо працевлаштування від центрів зайнятості, і жоден українець так і не отримав роботу. У 2024 році пропозицію отримали 40% після закінчення курсів, із них працевлаштувалося менш ніж 1%.
У своєму звіті федеральне контрольно-ревізійне управління визначає кілька "перешкод для досягнення цілей":
- Тривалий час очікування на інтеграційні курси : українцям часто доводиться чекати кілька місяців на інтеграційний курс. Причина, згідно з Федеральним контрольно-ревізійним управлінням: центри зайнятості шукають лише курси в найближчій місцевості, пропозиції в районах, у які зазвичай їздять на роботу, не враховуються.
- Відмова від інтеграційних курсів: ще одна проблема полягає в тому, що занадто багато біженців передчасно кидають інтеграційні курси та повідомляють про "проблеми зі здоров’ям". Рахункова палата скаржиться: "Центри зайнятості не завжди дозволяли надати медичну довідку".
- Також зазначається низький рівень контактів між центрами зайнятості та українцями, які пройшли інтеграційні курси. Передбачалося, що центри пропонуватимуть нові вакансії кожні шість тижнів тим, хто закінчив курси. Але аудит BRH показав, що у 2023 році консультації проходили в середньому раз на шість місяців, а у 2024 році — раз на 115 днів.
- 540 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 У Борівському згорів будинок
- 14:00 В Україну повернули ще 1200 тіл загиблих
- 13:30 Помер військовий з Луганщини, який повернувся з полону. Його поховали на Вінниччині
- 11:11 росіяни здійснили масовану атаку на Полтавщину: пошкоджені об’єкти інфраструктури, будинки, автівки (ФОТО)
- 10:30 ЛОВА: у Тошківці залишилося 2 % жителів, у Новодружеську світла немає вже понад три роки
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Продовження "Павутини": ЗСУ уразили літаки на "Саваслейці" та завод з виготовлення антен для "шахедів" 09.06.2025 переглядів: 8973
- «Це що за свавілля?». Сіверськодончани обурені вимогами окупантів 09.06.2025 переглядів: 7190
- Окупанти визнали, що Луганщина палає. Але про Сіверськодонецьк мовчать 09.06.2025 переглядів: 3836
- Після «ремонтів» у Сіверськодонецьку частина квартир непридатна для проживання 14.06.2025 переглядів: 2238