У Німеччині провалилася урядова програма з працевлаштування українських біженців: роботу отримав 1%
Федеральне контрольно-ревізійне управління Німеччини опублікувало звіт, в якому стверджується, що урядова програма зі спрощеного працевлаштування українців Job-Turbo не дала результатів.
Про це пише Bild.
У звіті також йдеться про те, що близько 720 тис. українців наразі отримують соціальні виплати у ФРН, у тому числі близько 500 тис. працездатних. Згідно зі звітом, витрати на цю суму становлять близько 539 мільйонів євро на місяць.
Для порівняння: у листопаді 2022 року, через дев’ять місяців після початку війни в Україні, ця сума на українських біженців складала 445 мільйонів євро. Кількість пільговиків продовжує збільшуватися.
Відповідно до звіту, "хвиля зайнятості", оголошена федеральним урядом, ще не матеріалізувалась.
Програма мала охопити щонайменше 400 тис. українців у Німеччині, яким після інтеграційних курсів мали надати пропозицію щодо працевлаштування. Аудит показав, що у 2023 році лише 20% тих, хто пройшов інтеграційні курси, отримали пропозицію щодо працевлаштування від центрів зайнятості, і жоден українець так і не отримав роботу. У 2024 році пропозицію отримали 40% після закінчення курсів, із них працевлаштувалося менш ніж 1%.
У своєму звіті федеральне контрольно-ревізійне управління визначає кілька "перешкод для досягнення цілей":
- Тривалий час очікування на інтеграційні курси : українцям часто доводиться чекати кілька місяців на інтеграційний курс. Причина, згідно з Федеральним контрольно-ревізійним управлінням: центри зайнятості шукають лише курси в найближчій місцевості, пропозиції в районах, у які зазвичай їздять на роботу, не враховуються.
- Відмова від інтеграційних курсів: ще одна проблема полягає в тому, що занадто багато біженців передчасно кидають інтеграційні курси та повідомляють про "проблеми зі здоров’ям". Рахункова палата скаржиться: "Центри зайнятості не завжди дозволяли надати медичну довідку".
- Також зазначається низький рівень контактів між центрами зайнятості та українцями, які пройшли інтеграційні курси. Передбачалося, що центри пропонуватимуть нові вакансії кожні шість тижнів тим, хто закінчив курси. Але аудит BRH показав, що у 2023 році консультації проходили в середньому раз на шість місяців, а у 2024 році — раз на 115 днів.
- 435 переглядів
Читайте також:
- США не підтверджують, що випущена рф по Україні ракета є міжконтинентальною. Британія ще вивчає, - ЗМІ
- Зеленський про удар по Україні міжконтинентальною балістикою: "путін використовує Україну як полігон"
- рф продемонструвала можливість ядерного удару, запустивши по Україні міжконтинентальну ракету, - Defence Express
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 Поліцейського з Луганщини засудили до 15 років за держзраду
- 15:12 США не підтверджують, що випущена рф по Україні ракета є міжконтинентальною. Британія ще вивчає, - ЗМІ
- 15:00 Лише на третій рік окупації загарбники вирішили почати вивозити згорілі автівки у Сіверськодонецьку
- 14:12 Зеленський про удар по Україні міжконтинентальною балістикою: "путін використовує Україну як полігон"
- 14:00 Шестеро сіверськодончан стали переможцями Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 7396
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 3000
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 2488
- Загибель Анастасії Волкової: громадськість вимагає справедливого розслідування 14.11.2024 переглядів: 1776