росія намагається виробляти більше дронів для ударів по Україні, - експерт Defense Express

росія намагається виробляти більше дронів для ударів по Україні, - експерт Defense Express

Росіяни модернізують БпЛА Shahed та роблять їх дешевшими, аби за ці кошти виготовити більшу кількість дронів.

Про це розповів головний редактор Defense Express Олег Катков.

Згідно з його слів, росія почала додавати термобаричний ефект до осколково-фугасного, до кумулятивного, тобто комбінувати різні версії.

"Вони навіть спробували, і були такі проекти — зі збільшенням розміру бойової частини до сотні кілограм. І зараз йдеться про те, що це виключно просто термобарична бойова частина", - розказав Олег Катков.

Зокрема він пояснив визначення слова термобарична.

"Це правильна назва такої зброї, яка також називається у ЗМІ «вакуумна бомба» — доволі розповсюджена назва, яка не має нічого спільного з реальністю. Боєприпас об'ємного підриву. Йдеться про ці речі. Тобто, коли йдеться про використання термобаричної суміші, яка має дуже високу температуру під час горіння, дуже швидку можливість затікання вибухової хвилі за роги", - надав пояснення експерт.

Катков наголосив, що це дуже небезпечно, з точки зору ураження житлових будинків.

"Тому що при потраплянні, наприклад, у приміщення ударна хвиля розтікається по всій квартирі, грубо кажучи. Тобто це дуже небезпечно. Враховуючи те, що рф використовує шахеди для терору проти місцевого населення, то це для того, щоб вбивати українців більш швидко і ефективніше. Це, на жаль, наші реалії сьогоднішнього життя", - заявив фахівець.

Також слід підкреслити, що тут зовсім не йдеться про те, що в країни-агресорки закінчується кошти.

"Це про те, щоб за наявні фінансові ресурси більше шахедів", - пояснив Олег Катков.

Так, наприклад, у двигуні, який і так не відрізняється високою вартістю, який китайського виробництва, відмовитися від стартера, від маховика.

"Це означає те, що були зроблені для китайських виробників спеціальні замовлення на виробництві такої версії полегшеного двигуна, який дешевший за рахунок відсутності цих систем. Запускати можна двигуни без стартера — це не є проблемою. Відсутність маховика також не є критичною для таких речей. Мається на увазі для авіаційних одноразових дронів, які мають єдиний політ", - розповів головний редактор Defense Express.

Він додав, що рф, отримавши технології виробництва Shahed 136, одразу почала вносити зміни. Вони змінили навіть матеріал корпусу.

"Вони пішли шляхом спрощення технології виробництва, пришвидшення її. І саме тому досягають таких — доволі величезних цифр у використанні дронів", - сказав Катков.