В Україні зросла кількість громадян, які "ледве зводять кінці з кінцями"
В Україні після повномасштабного вторгнення рф зросла кількість громадян, які "ледве зводять кінці з кінцями".
Про це йдеться в опитуванні Центру Разумкова, яке було провдено з 20 по 26 вересня.
У результатах соціологічного дослідження йдеться, що при оцінюванні рівня матеріального добробуту власної родини з точки зору того, які покупки дозволяють здійснювати родинні доходи, після початку повномасштабної агресії порівняно з червнем 2021 р. дещо зросла як частка громадян, які відповідають, що ледве зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти (з 9% у червні 2021 р. до 12% у вересні 2024 р.).
Також зросла частка тих, хто відповідає, що живе забезпечено, але зробити деякі покупки поки що не в змозі (купити квартиру, автомобіль) (з 6% до 9%), при зменшенні частки тих, хто відповідає, що їхній родині "у цілому на життя вистачає, але придбання речей тривалого вжитку, таких як меблі, холодильник, телевізор, уже викликає труднощі" (з 44% до 41%).
Крім того, приблизно рівними серед громадян є частки тих, хто відповідає, що при купівлі продуктів харчування частіше намагаються купувати найдешевші продукти, менше зважаючи на їх якість (44%), і тих, хто частіше дозволяє собі купувати більш якісні (більш корисні чи смачні) продукти, навіть якщо вони дорожчі (45%).
Останні становлять лише 15% серед тих, хто відповідає, що "ледве зводять кінці з кінцями" і 81% серед тих, хто відповідає що "живуть забезпечено".
Рівень добробуту власної родини, як правило, громадянами оцінюється краще, ніж економічна ситуація в країні, зазначається у дослідженні. "Результати опитування, проведеного у вересні 2024 р. демонструють деяке покращення порівняно з груднем минулого року і є навіть дещо кращими за показники "довоєнного" 2021 року", - вважають у Центрі Разумкова.
Нагадаємо, 34% українців почали донатити на ЗСУ менше, а 7% перестали це робити протягом року. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 8 по 15 серпня 2024 року.
Зазначається, що найпоширенішою причиною зменшення обсягів пожертв більшість респондентів називають зниження рівня їхніх доходів і заощаджень – це 61% серед тих, хто раніше долучався до фінансової допомоги армії, ВПО та/або постраждалим від війни, але останнім часом робив менше пожертв, аніж рік тому.
- 57 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Луганські ВПО у Харкові можуть отримати допомогу від Червоного Хреста – куди звертатися
- 17:20 В Україні у четвер прогнозують потепління: якою погода буде надалі
- 17:00 КП з Сіверськодонецька замовило юридичних послуг на 70 тисяч гривень
- 16:00 Луганські прикордонники взяли у полон росіянина, який намагався сховатися від свого командування (ВІДЕО)
- 15:00 До 10 років тюрми загрожує чотирьом мешканцям Луганщини, які потрапили до «парламенту лнр»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Що робити ВПО, яким скасували виплати, – роз’яснення юристів 30.10.2024 переглядів: 3795
- Звільнили директорку Сєвєродонецького міського Палацу культури 30.10.2024 переглядів: 2174
- Житло для ВПО, реорганізація КП, збереження медзакладів та “дистанційки”: про що говорив Харченко з сіверськодончанами на місяць призначення 31.10.2024 переглядів: 1657
- Продовжується опитування щодо потреб жителів Сіверськодонецької громади: як пройти 30.10.2024 переглядів: 1130