Проти допомоги Україні: що відомо про Майка Волтца який стане радником Трампа з нацбезпеки

Проти допомоги Україні: що відомо про Майка Волтца який стане радником Трампа з нацбезпеки

Офіційно відомо, що новим радником з нацбезпеки США, зараз на цій посаді Джейк Салліван, стане Майк Волтц, конгресмен з Флориди і ветеран сил спецоперацій.

Кореспондент "Голосу Америки" Остап Яриш розповів, яка у Волтца позиція щодо України.

У Конгресі Волтц спочатку підтримував законопроекти з допомогою Україні, і навіть приїздив до Києва в складі конгресових делегацій. Але в квітні 2024 голосував проти додаткового фінансування на $60 млрд.

Яриш процитував Волтца: "Епоха бездонних чеків для України від Конгресу закінчилась. Європа має зробити більше для України, США мають захистити свій південний кордон".

При цьому, нагадує Яриш, серед інших причин свого голосу проти фінансування для України Волтц називав відсутність стратегії в адміністрації Байдена. Він критикував Білий дім за повільну та несвоєчасну підтримку України, а також за недостатні санкції проти енергетичного сектору росії.

"Якщо путін досягне успіху в Україні, він не зупиниться, поки не залучить країни НАТО…Спинити росію перед тим, як вона втягне НАТО і США у війну — це правильна річ", — писав Волтц. Але:
"Але цей тягар не може лягати лише на плечі американського народу, особливо коли Західна Європа пасує. Між стратегією Байдена “стільки, скільки потрібно” і тими, хто вимагає “жодного долара для України”, має бути політичний простір".

"В цілому теза про те, що Європа (особливо Німеччина і Франція) робить недостатньо для підтримки України, і США мають вимагати від цих країн більшого, проходить червоною ниткою майже в усіх коментарях Волтца про Україну", - наголошує Яриш.

Волтц також висловлювався проти вступу України до НАТО. В одному з ефірів він сказав, що це б втягнуло США у війну з росією, і що Україна зараз не здатна зробити внесок в колективну безпеку союзників.

Щодо інших коментарів, то Волтц також ставив питання про те, як відбувається нагляд за наданою Україні зброєю, і чи не потрапляє вона після перетину кордону на чорний ринок. Але при цьому в травні 2022 Майк Волтц критикував Джо Байдена за неготовність надати Україні далекобійні ракети, які б могли досягти території росії. 

Нагадаємо, обраний презмдент США Дональд Трамп вже обирає членів своєї адміністрації і оголошує про перші призначення, зокрема він має намір призначити конгресвумен Еліз Стефаник посолкою США в ООН.

Стефаник була однією зі 112 республіканців, які проголосували проти надання Україні фінансового пакета на суму майже 61 млрд доларів.