Більшість українців – 58% – виступають проти жодних територіальних поступок росії, - опитування
Станом на початок жовтня 2024 року попри всі складні обставини більшість українців – 58% – виступали проти жодних територіальних поступок росії.
Про це йдеться у результатах соціологічного дослідження КМІС, проведеного 20 вересня-3 жовтня 2024 року.
Водночас 32% готові до територіальних поступок.
"У період з травня 2022 року до травня 2023 року ситуація була відносно стабільною: близько 8-10% респондентів були готовими на територіальні поступки, а абсолютна більшість – 82-87% – стабільно виступали проти жодних поступок. Після травня 2023 року простежується поступове зростання частки тих, хто готовий до територіальних поступок. Так, до кінця 2023 року готовність до поступок зросла до 19%, у лютому 2024 року – до 26%, у травні 2024 року – до 32%", - зазначається у дослідженні і наголошуєтться, що на початку жовтня ситуація у порівнянні з травнем не змінилася.
На півдні України стало трохи більше тих, хто категорично проти жодних поступок (з 46% до 56%, переважно за рахунок меншої частки тих, хто не визначився із своїми думками). Водночас частка тих, хто загалом готовий до певних поступок, не змінилася (36% у травні і 33% зараз).
На сході з огляду на відносно невелику кількість респондентів формально різниця в межах похибки, хоча на рівні тенденції можна говорити про зростання частки тих, хто загалом готовий до певних поступок (з 33% до 40%). Водночас на сході 50% респондентів попри все категорично проти територіальних поступок.
КМІС звертає увагу на те, що формулювання запитання звучить "З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з росією Ви згодні в більшій мірі?", а респондента просили обрати одне з двох таких тверджень (при цьому різним респондентам твердження зачитувалися в різному порядку для зниження ефекту порядку):
- "Для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких своїх територій".
- "За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності".
"Ми окремо підкреслюємо, що перше твердження не містить в собі уточнення, які саме території можуть бути предметом поступок. Також мова не йде про офіційне визнання належності певних територій до росії (наприклад, частина людей готові відкласти визволення окремих територій на майбутнє у більш слушний для цього час, але наразі не визнавали офіційної належності до росії)", - зазначають у КМІС.
Також дослідники наголошують, що у жодному випадку перше твердження не є тотожним "миру на будь-яких умовах" чи тим більше готовності до капітуляції.
"Зазначене твердження вимірює, наскільки в цілому українці готові обговорювати можливі параметри миру в контексті питання контролю територій", - пояснює КМІС.
- 150 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Луганського спортсмена на «Іграх Нескорених» привітав принц Гаррі
- 18:00 Алчевський меткомбінат – на межі колапсу через мобілізацію, – Спротив
- 17:39 Синоптикиня розповіла, коли українцям очікувати на сніг
- 17:11 Рішення США скасувати допомогу Україні впливає на розслідування воєєних злочинів, - Reuters
- 17:00 Ще 14 квартир у Лисичанську визнали “безхазяйними” (АДРЕСИ)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- У її квартирі зараз живуть росіяни. А зняти житло у Дніпрі немає за що. Історія сіверськодончанки 03.02.2025 переглядів: 7408
- ЛОВА: окупанти не побачили у Сіверськодонецьку та Рубіжному промислового потенціалу 05.02.2025 переглядів: 5171
- У Сіверськодонецьку будівники влаштували громадський туалет в одному з будинків 07.02.2025 переглядів: 2437
- Мешканка Луганщини отримала довічне ув’язнення за державну зраду та колабораціонізм 03.02.2025 переглядів: 2390