Трамп оголосив низку майбутніх призначень: що відомо про голову Пентагону і його ставлення до України
Обраний президент США Дональд Трамп оголосив низку майбутніх призначень своєї команди.
Увесь список назвала посолка України у США Оксана Маркарова.
Заступником керівника Апарату Білого дому з політичних питаньстане Стівен Міллер - у 2017-2021 роках Міллер був старшим радником Трампа. У новій Адміністрації Міллер матиме провідну роль у реалізації імміграційної програми.
Радником з питань нацбезпеки, як вже і оголошувалося, стане Майк Волтц - полковник Національної гвардії у відставці, був радником Трампа з питань національної безпеки. Служив в армії США понад 24 роки. Виконував бойові завдання в Афганістані, на Близькому Сході та в Африці. З 2018 року обраний до Палати представників США. Нещодавно випустив круту книгу Hard Truth: think and lead like a green beret.
Міністром оборони - главою Пентагону, буде Піт Геґсет - один з ведучих щоденної ранкової програми новин Fox & Friends на Fox News. Автор бестселера “Battle for the American Mind”. Колишній офіцер Національної гвардії, служив в Афганістані, Іраку та Гуантанамо. Має дві бронзові зірки та нагрудний знак "Бойовий піхотинець" за перебування в Іраку та Афганістані. Очолював правозахисну ветеранську організацію Concerned Veterans for America.
Директором ЦРУ призначать Джона Раткліффа. Він - колишній республіканець із Палати представників від Техасу та колишній директор Національної розвідки в попередній Адміністрації Трампа.
Міністром державної безпеки стане Крісті Ноєм - губернаторка штату Південна Дакота, перша жінка на цій посаді.
Постійною представницею США при ООН буде Еліз Стефанік - конгресвумен від 21-го округу штата Нью-Йорк. З 2021 року голова Республіканської конференції Палати представників (четверта за рейтингом посада республіканців у Палати представників).
Спецуповноваженим з питань безпеки кордонів США та втіленні міграційної політики стане Томас Хомен – працював виконуючим обов’язки директора Імміграційної та митної служби США (2017-2018). Обіймав високі посади в Управлінні з питань імміграції та митного контролю як за часів Обами, так і Трампа.
Агенція з охорони довкілля: Лі Зельдін - екс-конгресмен Палати представників США від штату Нью-Йорк з 2015 по січень 2023 року.
Спеціальний посланник з питань Близького сходу: Стівен Віткофф - американський інвестор у нерухомість, орендодавець і засновник Witkoff Group.
Новий Департамент з питань урядової ефективності - для аудиту всього федерального уряду - очолюватимуть бізнесмени Ілон Маск та Вівек Рамасвамі.
Новий голова пентагону: що відомо про його ставлення до України
Журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш розповів, що відомо про майбутнього голову Пентагону.
44-річний Піт Геґсет - консервативний телеведучий на телеканалі FOX і ветеран армії США, служив в Афганістані, Іраку та Гуантанамо, нагороджений двома “бронзовими зірками”. Яриш зазначив, що його номінація здивувала багатьох у Вашингтоні, адже Геґсет не має досвіду роботи в уряді чи на керівних безпекових посадах.
Натомість він відомий критикою військового керівництва США та генералів, які за словами Геґсета, впроваджують ліберальну повістку в американському війську. Особливу критику Геґсет скерував у бік начальника обʼєднаних штабів США Чарльза Брауна. Тому багато хто ставить питання, якою буде динаміка всередині Пентагону за керівництва Геґсета.
"Щодо його поглядів про Україну, вдалось знайти кілька коментарів з 2022 року. У лютому, за чотири дні після повномасштабного вторгнення, Геґсет заявив, що події в Україні важливі, але “вони блякнуть у порівнянні зі злочинністю на моїх вулицях, з лібералізмом у моїй культурі, з інфляцією у моїх кишенях”, - переповідає Яриш.
Згодом, нагадує він, у перші тижні вторгнення, Геґсет називав путіна воєнним злочинцем, який хоче відновити СРСР і виступав за пришвидшення допомоги Києву. “Забезпечити Україну тим, що їй потрібно, швидше, ніж ми це робимо. Адміністрація Байдена не робить цього достатньо швидко, щоб українці змогли повалити путіна та відштовхнути його назад”.
З іншого, Піт Геґсет різко критикував НАТО: “Чому Америка протягом останнього століття має слухати самовпевнені та імпотентні держави, які просять нас дотримуватися застарілих і односторонніх оборонних домовленостей, яких вони самі більше не дотримуються?”
"Пізніше Піт Геґсет в одному з інтервʼю назвав “роздутою” думку про те, війна росії проти України може перерости у ширший конфлікт у Європі, а мотиви путіна вторгнутись в Україну описав як “я хочу своє лайно назад” (I want my shit back)", - зазначає Яриш.
За його словами, до кінця неясно, якою є позиція Піта Геґсета зараз.
"Деякі республіканці у 2022 році критикували Байдена за недостатню допомогу Україні, а у 2024 - за надто великі суми для Києва, виступаючи проти додаткової допомоги. Нових коментарів Піта Геґсета про Україну з 2024 року я поки не знайшов", - підсумував він.
- 149 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:25 Суд відпустив на поруки підозрюваного у скоєнні ДТП, у якій загинула журналістка Анастасія Волкова, - ІМІ
- 19:00 У Харкові луганських ВПО прийматимуть лікарі-благодійники – куди звертатися
- 18:00 ЛОВА визначила критерії для підприємств, які мають важливе значення для громади
- 17:01 Синоптикиня здивувала українців прогнозом погоди та розказала, коли очікувати на потепління
- 17:00 Прикордонники показали, як на Луганщині знищили ворожу техніку (ВІДЕО)
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Шуляк заявила, що тимчасове житло для ВПО лише поглиблює проблеми й розповіла про новий кейс 07.01.2025 переглядів: 1663
- ВПО визнали жителями громад - що це дає 06.01.2025 переглядів: 1629
- Дніпропетровщина розглядає можливість надання житла луганським ВПО 06.01.2025 переглядів: 1618
- «Будинок навпроти стоматології на вул. Донецька робили школярі по 14-15 років. Каски за тиждень тільки видали». Місцеві про «відновлення» 06.01.2025 переглядів: 1166