Майже знищена Сумська тероборона відмовилася йти під командування 63 бригади через хамство керівництва, - ЗМІ

Майже знищена Сумська тероборона відмовилася йти під командування 63 бригади через хамство керівництва, - ЗМІ

155-й батальйон Сумської тероборони 117-ї бригади майже повністю знищили на Лиманському напрямку. Через загострення ситуації на фронті у вересні 2024 року в строю залишилося лише кілька бійців. У батальйоні пояснили, що причиною цього стала відсутність необхідної підтримки від 63-ї окремої механізованої бригади, яка мала її надати.

Про це пише видання "Кордон.Медіа".

За його даними, тепер тих, хто залишився у 155-му батальйоні, планують перевести під командування цієї бригади.

"Проте командування прямо попереджає, що на нових бійців чекатимуть завдання, з яких вони можуть не повернутися живими. З таким ставленням бійці 155-ї бригади відмовляються переходити у цей підрозділ. А їх чисельні звернення не чують, тому ця історія має зʼявитися в публічному просторі", - йдеться у статті.

"Кордон.Медіа" наводить пряму мову бійців 155 батальону ТрО.

"Я людей на м’ясо віддавати не буду. У мене в роті залишилось ходячих шість людей, а решта – всі в лікарні, трьохсоті, важкі трьохсоті", – каже Олександр Бондар, командир роти вогневої підтримки 155-го батальйону ТРО.

"У нашій роті на сьогоднішній день залишилось 7 чоловік, четверо з них – обмежено придатні, тобто, фактично залишилося троє", – розповів Віктор Іванько, командир першої стрілецької роти 155-го батальйону ТРО 117-ї бригади.

"Ми приїхали сюди за наказом на Лиманський напрямок. Тут ми побачили дещо іншу картину – як командування більшого підрозділу недбало, не по-людськи ставиться до своїх підлеглих. Ми все це чули по раціях, по перехватах, бачили на стрімах", – сказав Дмитро, старший солдат 155 батальйону 117 бригади ТРО.

"Підрозділи ТРО – це піхота, і максимально, що вони мають на озброєнні, – це міномети, а вони в принципі не можуть подавити вогнем дальню батарею", – додав Олександр, головний сержант 155-го батальйону 117-ї бригади ТРО.

"Загострення почалось десь з вересня, і потім вони (росіяни – ред.) почали знищувати за день по позиції. Могло прилетіть 50 FPV-дронів, ну і так само артилерією били по кілька годин", – розповідає командир Бондар.

"Все було добре, але потім нам почали нарізати більше задач, більше, більше… Особового складу не збільшувалось, він тільки вибував, а задач більше, тож всі були виснажені. Але хлопці стояли, скільки могли", – говорить Вʼячеслав Гнідець, командир другої стрілецької роти 155-го батальйону 117-ї бригади ТрО.

"Туди було нікому заступати – людей зовсім не залишилося, зовсім. Ми просили, кричали про допомогу – допоможіть нам живою силою, артою, – ну, подавіть цей вогонь, і в нас все вийде! Ми далі будемо стояти на цих позиціях, тримати рубіж, тримати оборону. Але цього ніхто зовсім не зробив", – розповідає Олексій Панасенко, т.в.о. командира третьої стрілецької роти.

"Хлопці наші тримались до останнього, а зараз вже не залишилось нікого. Вибачте, не можу стримати сліз, – з болем говорить Валерій, штаб-сержант 155 батальйону 117 бригади ТРО, – просто дуже боляче через таке ставлення наших командирів до бійців і військової служби".

Видання зазначає, що після півторамісячних боїв людей, які можуть продовжувати вести бойові дії, у 155-му батальйоні фактично не залишилось.

"Поповнень особового складу, говорять командири, упродовж цього часу не відбувалося. А ставлення до людей командира 107-го батальйону 63-ї бригади можна уявити, слухаючи, як він спілкується з підлеглими: тон повідомлення, яке складається майже виключно з нецензурної лайки, – зверхній і відверто хамовитий", - йдеться у статті.

У такій ситуації, що склалася, особовий склад на чолі з командуванням 155-го батальйону аргументовано відмовляється переходити під керівництво 63-ї окремої механізованої бригади.

Бійці вимагають вивести особовий склад батальйону на відновлення – фізичне й психологічне, а потім – обов’язково поповнити його. Пораненим, які наразі перебувають в медичних закладах, дати час і можливість на одужання, щоб вони могли виконувати бойові завдання.

Видання надіслало офіційні запити до командування 117-ї та 63-ї бригад, а також до вищого командування Сил оборони України.