Підрозділи ЗСУ на півдні Курахового опинилися під загрозою оточення, - BBC
Загрозлива для українських військ ситуація склалася в районі міста Курахове, що за 30 км на захід від Донецька. Російська армія вже почала бої на межі міста і одночасно обходить його по обидва береги річки Вовча.
Про це йдеться у статті BBC Україна.
"Підрозділи 20-ї мотострілецької дивізії противника, очевидно, прорвалися в село Далеке, на південь від Курахового. Оборона Курахівського виступу, ймовірно, входить у завершальну стадію", — зазначив український військовий аналітик Костянтин Машовець.
За його оцінкою, у найнебезпечнішому становищі опинилися українські частини, що обороняються на південь від Курахового.
"Якщо найближчим часом ті наші підрозділи, які ще обороняються в районі Єлизаветівки та Катеринівки, не відійдуть принаймні до Успенівки, то опиняться в оточенні", — вважає експерт.
Але цим проблеми ЗСУ не обмежуються. Російські війська активно наступають з півдня і північного сходу в напрямку села Константинополь, яке розташоване на трасі Н15 Запоріжжя-Донецьк, за 15 км на захід від Курахового.
При цьому місцевість не сприяє обороні — українські частини притиснуті до річки Вовча, а російські позиції здебільшого розташовані на висоті.
У випадку з Курахівським виступом ситуація для українських сил ускладнюється одразу кількома чинниками — відсутністю нормальних доріг (крім однієї, яка вже обстрілюється), обмеженням свободи маневру і досить широким фронтом російського наступу та численними ударами, кожний з яких при збігу обставин може відрізати частину тих, хто обороняється, від основних сил.
Українська армія змушена відбивати загрози в умовах несприятливого рельєфу, чисельної переваги противника та проблем у комплектації власних сил.
Нагадаємо, 11 листопада стало відомо про підрив дамби Курахівського водосховища, яка наразі ще перебуває під контролем українських військ. Хто це зробив - поки неясно. Українська влада вважає, що її знищили російські військові, щоб затопити дороги, якими постачається гарнізон у Кураховому.
- 262 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Керівник філії окупаційного «Луганськгазу» заочно отримав 12 років тюрми
- 18:00 Скільки підприємців Луганщини мають дохід від 10 млн гривень на рік
- 17:00 У Чернівцях проводять курси цифрової грамотності для ВПО з Луганщини
- 16:00 Проводять збір проблемних питань та пропозицій від луганських ВПО (АНКЕТА)
- 15:00 Начальникам залізничних станцій на окупованій Луганщині повідомили про підозру
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Родом з Сіверськодонецька: містяни, чиї імена відомі за межами Луганщини 29.04.2026 переглядів: 5617
- Вночі в окупованих Луганську та Лисичанську лунали вибухи: що відомо зараз 25.04.2026 переглядів: 1585
- У Рівному попрощалися із захисником з Луганщини 23.04.2026 переглядів: 1011
- Викрили учасників схеми привласнення коштів на РЕБ, де фігурує директор Сіверськодонецького КП 22.04.2026 переглядів: 950


У Чернівцях проводять курси цифрової грамотності для ВПО з Луганщини
Проводять збір проблемних питань та пропозицій від луганських ВПО (АНКЕТА)
Начальникам залізничних станцій на окупованій Луганщині повідомили про підозру