Наслідки удару рф по підстанціям АЕС "можуть призвести до ядерної катастрофи", - Greenpeace
Greenpeace попереджає, що енергомережа України знаходиться під "підвищеним ризиком катастрофічного збою" після останньої комбінованої атаки рф, що викликає побоювання щодо безпеки трьох діючих атомних електростанцій.
Про це пише The Guardian.
Видання підкреслює, що "удари Москви були спрямовані по електричних підстанціях, важливих для роботи українських атомних станцій, і існує ймовірність того, що реактори можуть втратити потужність і стати небезпечними".
Шон Берні, ядерний експерт Greenpeace Україна, сказав: "Зрозуміло, що росія використовує загрозу ядерної катастрофи як головний військовий важіль, щоб перемогти Україну. Але, здійснюючи атаки, росія ризикує ядерною катастрофою в Європі, яку можна порівняти з Фукусімою 2011 року, Чорнобилем 1986 року чи навіть гірше".
Група тиску закликала росію негайно припинити атаки на енергомережу України, а Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) розгорнути постійних спостерігачів на підстанціях, критичних для атомних станцій країни. МАГАТЕ провело одну інспекцію наприкінці жовтня, але не зобов’язалося повернутися.
Офіційні українські джерела, з якими зв'язався Guardian, визнали технічний аналіз кризи, проведений Greenpeace.
Видання нагадує, що у неділю ввечері та рано вранці росія випустила залп із понад 210 ракет і безпілотників, націлених на цілі виробництва та передачі електроенергії по всій країні.
"Незважаючи на те, що напади не були спрямовані безпосередньо на три атомні електростанції України, що залишилися в експлуатації, на Рівненську та Хмельницьку на заході, а також на Південноукраїнську станцію, Greenpeace стверджує, що росія навмисно намагалася посилити напругу, атакуючи підстанції.
У неділю МАГАТЕ повідомило, що магістральні лінії електропередач від чотирьох підстанцій до трьох атомних електростанцій були обірвані, а на Хмельницькій АЕС монітори на місці "почули гучний вибух". Дві лінії електропередач до Рівного стали недоступними, а потужність шести з дев’яти діючих ядерних реакторів на трьох майданчиках була знижена.
Особливе занепокоєння викликає те, що "серйозні пошкодження електроенергетичної системи України, включно з підстанціями, викликають серйозну нестабільність, що може означати тривалу втрату зовнішнього живлення для реакторів. Охолодження реактора та відпрацьованого палива вимагає електроенергії, стабільне постачання якої знаходиться під загрозою, додала екологічна група", - заявили в Greenpeace.
"У разі припинення постачання українські реактори мають дизель-генератори та батареї, які забезпечують необхідне постачання електроенергії паливом протягом 7-10 днів, але якщо не вдасться зберегти паливо або відновити енергопостачання, наслідки можуть призвести до ядерної катастрофи", - каже Greenpeace.
- 42 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 У Рівному судитимуть “депутата” окупаційної адміністрації Сіверськодонецька, – ЗМІ
- 17:05 В Україні у середу різко похолодає, очікується дощ, сніг, ожеледиця і сильний вітер
- 17:00 Креміняни можуть отримати допомогу на опалення – куди звертатися
- 17:00 Чи варто порівнювати День Свободи та День Гідності та Свободи – розмова з істориком
- 16:00 У Сіверськодонецьку у ДТП загинув велосипедист
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 2561
- Загибель Анастасії Волкової: громадськість вимагає справедливого розслідування 14.11.2024 переглядів: 1736
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 1316
- “Нова пошта”, “У Каро”, “Ринок “Радість”: у Сіверськодонецьку окупанти виявили “безхазяйні” приміщення підприємців 14.11.2024 переглядів: 1226