ЛОВА: більшість малих громад області не мають ресурсів на забезпечення житлом ВПО
У Луганській ОВА обговорили питання забезпечення житлом переселенців. Виявилося, що більшість малих громад області взагалі не мають ресурсів на соціальну оренду.
Про це повідомляє Луганська ОВА.
Тож на засіданні члени Офісу відновлення та розвитку Луганської області заслухали пропозиції керівників територій щодо розв'язання житлових проблем ВПО.
Директор Департаменту ЖКГ облдержадміністрації Віталій Сурай доповів про стан та перспективи вирішення найбільш проблемного питання для ВПО – відсутності доступу до власного житла у зв’язку з окупацією території області, а також його руйнування.
Дискусія розгорнулась навколо змін до порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, обліку та надання такого житла.
Керівники територій запропонували альтернативні варіанти вирішення проблеми.
Начальник Рубіжанської МВА Андрій Юрченко повідомив, що наразі фахівці опрацьовують програму соціальної оренди житла для мешканців громади, але потенційна потреба у коштах становить близько 80 млн грн, що значно перевищує її бюджетну спроможність. А більшість малих громад області взагалі не мають ресурсів на такий механізм підтримки своїх мешканців.
Оскільки 60% переселенців з Луганської області – це працездатні особи, чиновники запропонували зосередитись на підтримці працевлаштування та розвитку самозайнятості ВПО.
Серед інших надійшла пропозиція визначити, за домовленістю, місця для розбудови житла для луганчан та фінансувати такі проєкти спільно.
Перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Смирнов доручив начальникам військових адміністрацій надати юридично та фінансово обґрунтовані пропозиції з зазначених питань для подальшого направлення на розгляд профільних міністерств.
У ЛОВА також зазначили, що наразі військові адміністрації населених пунктів та районів затвердили 24 місцеві та три районні програми забезпечення житлом ВПО. У співпраці з приймаючими громадами у 54 об’єктах розмістили 1287 людей. Потенційно можливе розміщення (кількість вільних ліжко-місць) понад 600 осіб.
Крім того, вживаються заходи щодо реалізації 14 проєктів, що дозволить, у разі позитивного вирішення, додатково розмістити ще 1890 переселенців.
«Маємо робити спільними скоординованими зусиллями все можливе для того, щоб підтримати наших громадян, релоковані заклади та бізнеси. Адже переселенці – це наш «кадровий резерв» відновлення Луганщини», – сказав Олексій Смирнов.
Нагадаємо, Парламент прийняв в цілому закон 11281 про проведення всеукраїнської інвентаризації усієї нерухомості задля подальшої передачі в пільгову оренду для розміщення внутрішніх переселенців. “За” проголосували 258 депутатів.
- 336 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 3 тисячі на переїзд, 5 – на оренду: ще одна громада Луганщини фінансово підтримуватиме ВПО у працевлаштуванні
- 18:00 Рубіжанам виплатили майже 400 тисяч гривень допомоги
- 17:23 Синоптикиня попередила про опади протягом тижня
- 17:00 Ще одна релокована громада з Луганщини закупить дитячих путівок на понад півмільйона гривень
- 16:51 У Чехії з'являться Центри єдності для українців
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Родом з Сіверськодонецька: містяни, чиї імена відомі за межами Луганщини 29.04.2025 переглядів: 3173
- Перші луганські ВПО заселилися до гуртожитків у Києві – як отримати місце 30.04.2025 переглядів: 2739
- Луганським ВПО пропонують житло у Києві 28.04.2025 переглядів: 2503
- Україна втратила винищувач Су-27: що відомо 28.04.2025 переглядів: 2202