Офіцер рф розповів, як працює російська база ядерної зброї: "Ми були готові завдати удару"

Офіцер рф розповів, як працює російська база ядерної зброї: "Ми були готові завдати удару"

Колишній офіцер російських ядерних сил, який втік із країни після початку війни з Україною, розповів про реальну ситуацію на секретній ядерній базі, де проходила його служба.

Про це він сказав в інтерв'ю ВВС.

Ексофіцер рф поділився подробицями життя військових на об'єктах, їхньої готовності до ядерних ударів та жорсткого контролю ФСБ. За його словами, офіцери, які служать на ядерних об'єктах, не вирушають на фронт, одержують хороші зарплати, але при цьому вони повністю ізольовані від суспільства.

Колишній офіцер каже, що життя було під жорстким контролем.

"Я відповідав за те, щоб солдати під моїм підпорядкуванням не взяли телефони на ядерну базу", — пояснює він. "Це закрите суспільство, там немає чужих. Якщо ви хочете, щоб вас відвідали батьки, потрібно подати заявку в ФСБ за три місяці".

Одразу після вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року базу, на якій служив офіцер, привели у повну бойову готовність.

"До цього у нас були лише тренування. Але в день початку війни зброя була повністю боєздатною. Ми були готові застосувати наші сили на морі та в повітрі і теоретично завдати ядерного удару. Стан бойової готовності зняли лише за два-три тижні", — розповів він.

При цьому колишній офіцер ЗС РФ спростував твердження про несправність російських ядерних боєголовок, заявивши, що вони регулярно обслуговуються та перебувають у робочому стані.

Він також розповів про жорстокі накази, які змушені виконувати російські військові. Одним із таких став наказ читати лекції із пропагандою, спрямованою проти українських цивільних.

"Вони сказали, що українські мирні жителі — учасники бойових дій і їх треба знищувати!" — вигукує він. "Для мене це червона лінія – це військовий злочин. Я сказав, що не буду поширювати цю пропаганду".

За це його відправили до штурмової бригади на фронт, проте він зміг втекти з росії.

Перед тим, як його відправили на передову, офіцер підписав заяву про відмову брати участь у війні і проти нього порушили кримінальну справу. Він показав BBC документи, що підтверджують його перехід до десантно-штурмової бригади та деталі кримінальної справи.

Тоді він вирішив втекти з країни за допомогою волонтерів. Волонтерська організація, яка допомагає дезертирам, Idite Lesom ("Йди лісом" або "Загубись"), повідомила BBC, що кількість дезертирів, які звертаються за допомогою, зросла до 350 на місяць.

Згідно з даними американської організації Federation of American Scientists, росія має близько 4380 ядерних боєголовок, з яких 1700 вважаються готовими до використання. Це приблизно відповідає арсеналу всіх країн-членів НАТО разом.

Нагадаємо, минулого тижня російський диктатор володимир путін ратифікував зміни до ядерної доктрини – офіційні правила, що визначають, як і коли росія може запускати ядерну зброю.

Тепер у доктрині сказано, що росія може почати запуск, якщо вона зазнає "масованого нападу" звичайних ракет з боку неядерної держави, але "за участі або підтримки ядерної держави".