Радник Трампа з нацбезпеки розглядає три плана припинення війни між рф і Україною, - CNN

Радник Трампа з нацбезпеки розглядає три плана припинення війни між рф і Україною, - CNN

Радник новообраного президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волц обмірковує кілька пропозицій щодо припинення війни між росією та Україною, включно з пропозицією генерала Кіта Келлога, якого Трамп оголосив майбутнім спецпредставником.

Про це повідомили CNN два джерела, знайомі з цим питанням.

Незважаючи на те, що деталі стратегії ще опрацьовуються, представники Трампа, ймовірно, наполягатимуть на припиненні вогню на ранньому етапі, щоб тимчасово заморозити конфлікт, поки обидві сторони ведуть переговори, кажуть джерела.

Також очікується, що представники адміністрації Трампа наполягатимуть на тому, щоб європейські союзники та НАТО взяли на себе більший тягар розподілу витрат на підтримку України.

"Нам потрібно покласти цьому відповідальний кінець", — сказав Волц у вихідні. "Нам потрібно відновити стримування, відновити мир і випередити цю ескалацію, а не реагувати на неї".

Плани, які розглядає Волц, включають пропозицію від Келлога, який був радником з питань національної безпеки в першій адміністрації Трампа, а у середу, 27 листопда, оголошений майбутнім спецпредставником по Україні.

План Келлога передбачає, що продовження військової допомоги США Україні залежатиме від участі Києва в мирних переговорах з росією та "офіційної політики США щодо припинення вогню та врегулювання українського конфлікту шляхом переговорів". Тим часом бажання України приєднатися до НАТО було б "відкладено" на тривалий період, щоб залучити росію до переговорів.

Волц також розглянув окрему пропозицію, яку схвалив колишній посол Трампа в Німеччині Рік Гренелл.

Гренелл раніше висловлював підтримку створення "автономних областей" всередині України, хоча він не пояснив детально, як це буде виглядати.

Інша ідея, яка висувається, полягає в тому, щоб дозволити росії зберегти територію, яку вона зараз утримує, в обмін на отримання Україною членства в НАТО. Таку точку зору принаймні частково поділяє адміністрація Байдена, яка заявила, що Україна приєднається до НАТО, але лише після закінчення війни.

Нагадаємо, до перемоги на виборах Трамп неодноразово заявляв, що російсько-українська війна не почалася б, якби він був президентом. Він також пообіцяв припинити війну, іноді навіть заявляючи, що зупинить багаторічний конфлікт до того, як вступить на посаду. У липні він заявив, що може врегулювати конфлікт за один день.

Під час вересневих президентських дебатів проти віце-президента Камали Гарріс Трамп відмовився сказати, що він відданий тому, щоб Україна перемогла росію. Пізніше того ж місяця він припустив, що Україні слід було "трохи поступитися" Москві, заявивши під час передвиборчої кампанії, що "будь-яка угода, навіть найгірша, була б кращою за те, що ми маємо зараз".