Союзники у Європі розуміють, що 2025 рік буде вирішальним для оборони України, - Bloomberg

Союзники у Європі розуміють, що 2025 рік буде вирішальним для оборони України, - Bloomberg

У європейських столицях є розуміння того, що наступний рік буде вирішальним для оборони України. Ключовими відкритими питаннями є те, наскільки сильною буде позиція України в будь-яких переговорах.

Про це пише Bloomberg з посиланням на європейських чиновників.

Видання наголошує, що союзникам у Європі, які вже намагаються задовольнити власні потреби у переозброєнні, все одно доведеться заповнити прогалину, спричинену будь-яким згортанням військової допомоги Вашингтона. Що б не робила Європа, консенсус полягає в тому, що вона не може найближчим часом витіснити цю роль США.

"Більше того, хоча всі в Європі знають, що потрібно зробити, уряди Європейського Союзу все ще торгуються щодо того, як фінансувати збільшення оборони. Нещодавній звіт Bloomberg Intelligence показав, що 15 найбільшим європейським членам НАТО, можливо, доведеться щорічно залучати військові інвестиції на цілих 340 мільярдів доларів, щоб впоратися з цим викликом, але спільні запозичення все ще є табу для деяких членів ЄС, включаючи Німеччину", - йдеться у статті.

"Європейські уряди надають Києву велику фінансову допомогу, проте США залишаються найбільшим військовим донором. Однією з найбільш вразливих сфер вважається обмін розвідувальною інформацією між США та Україною, що є ключовим фактором для націлювання України на російські об'єкти", - зазначається у статті.

Видання пише, що потік зброї та боєприпасів до України "все одно буде ключовим" питанням.

"Можливо, Європі знадобиться час, щоб збільшити виробництво, але вона вже виробляє власну зброю з передовими можливостями, таку як німецька крилата ракета Taurus або англо-французька Storm Shadow. Питання полягає в тому, чи зможуть вони об’єднати свої оборонні можливості та виробляти в масштабах", - сказав Бен Ходжес, генерал армії США у відставці та колишній командувач американськими силами в Європі.

Навіть без США, "комбінована економіка західної країни - карликова росія", сказав він. "це питання політичної волі".