Переговори про припинення війни в Україні мають початися найближчим часом, - Bloomberg

Переговори про припинення війни в Україні мають початися найближчим часом, - Bloomberg

Союзники України перенесли свою увагу з пошуків перемоги на спроби поставити президента Володимира Зеленського в найкращу позицію для протидії просуванню росії або у домовленості про можливе припинення вогню.

Bloomberg з посиланням на кілька джерел пише, що західні уряди країн НАТО почали розглядати різні сценарії переговорів щодо припинення війни.

Одним з можливих варіантів припинення вогню є створення демілітаризованої зони. За словами одного високопоставленого дипломата НАТО, у разі припинення вогню європейські війська, ймовірно, охороняли б і патрулювали його.

"За словами іншого високопоставленого західного дипломата, ці дискусії відбуваються на тлі визнання того, що ситуація в Україні є нестійкою і що переговори мають початися найближчим часом", - пише Bloomberg.

Приватні міркування щодо того, чим може закінчитися війна, виникли, коли генеральний секретар НАТО Марк Рютте в середу намагався зосередитися на надходженні зброї в Україну, відклавши наразі контури будь-якого припинення вогню.

"Ми повинні зробити більше, ніж просто тримати Україну в боротьбі", – сказав Рютте у своєму заключному слові на засіданні НАТО. "Ми повинні забезпечити достатню підтримку, щоб раз і назавжди змінити траєкторію цієї війни. Зміна траєкторії означає, що там, де зараз лінія фронту рухається на захід, ми повинні переконатися, що Україна займає позицію сили, коли йдеться про потенційні переговори", - додав він.

Нагадаємо, 3 грудня МЗС заявило, що реальною гарантією безпеки для України, а також стримуючим фактором для подальшої агресії росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство України в НАТО.

"Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не пристанемо на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО", - йдеться у заяві.

За інформацією Reuters, НАТО навряд прислухається до заклику України надати запрошення до членства на зустрічі міністрів МЗС країн Альянсу/