Нардепи пропонують надати відповідний статус ВПО, які живуть у гірських населених пунктах
Команда ТСК з питань захисту ВПО завершила роботу над проєктом закону, спрямованого на захист прав внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гірських населених пунктах. Відповідний законопроєкт № 12301 зареєстрували 11 грудня 2024 року.
Про це повідомив голова ТСК, нардеп Павло Фролов.
За його словами, ініціатори пропонують внести зміни до Закону “Про статус гірських населених пунктів в Україні”, щоб забезпечити рівний доступ до соціальних гарантій і пільг для ВПО, незалежно від форми реєстрації їхнього проживання на новому місці.
Фролов також назвав основні моменти законопроєкта:
- надати статус особи, яка проживає і працює (навчається) у гірському населеному пункті, не лише громадянам з зареєстрованим місцем проживання, а й внутрішньо переміщеним особам на підставі довідки про взяття на облік;
- забезпечити рівні права ВПО з іншими мешканцями гірських населених пунктів у доступі до пільг та соціальних гарантій.
Парламентар зауважив, що в Україні наразі налічується понад 700 населених пунктів, яким надали статус гірських, на території Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей. За його даними, там нині проживає близько 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
“Водночас обмеження щодо реєстрації місця проживання стає бар’єром для їхнього соціального захисту та отримання спеціальних доплат. Відтак ухвалення цього закону сприятиме відновленню справедливості та сприятиме безперешкодному доступу ВПО до реалізації своїх прав на належний соціальний захист”, - наголосив Фролов.
Нагадаємо, пріоритетне право на отримання житлових сертифікатів за програмою єВідновлення матимуть усі внутрішні переселенці.
- 1020 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:15 Бойко пояснила, як розподілять кошти за програмою «Житло для ВПО 60+», та чи будуть ще відбори
- 09:00 ЛОВА: У Сіверськодонецьку закордонні паспорти оформлюють раз на тиждень, у Луганську молодь проходить сотні годин...
- 08:34 11 разів штурмували росіяни на Лиманському напрямку
- 19:00 Стартував XII Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку: хто представив Луганщину
- 17:00 Футбольний фестиваль для дітей-ВПО з Луганщини провели в Ужгороді
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4273
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1678
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 989
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 812


Бойко пояснила, як розподілять кошти за програмою «Житло для ВПО 60+», та чи будуть ще відбори
11 разів штурмували росіяни на Лиманському напрямку
«Діалог з бізнесом» про безбар'єрність: підприємців Луганщини запрошують до обговорення
