Бойко сказав, що під "радикалами, які зносять пам'ятники в Україні", мав на увазі Порошенка
Народний депутат Юрій Бойко, який очолює парламентську групу "Платформа за життя та мир", пояснив свою заяву, якою вже зацікавилася СБУ через повторення російської пропаганди.
У відповіді BBC Україна Бойко заявив, що під "радикалами, які зносять пам'ятники", мав на увазі експрезидента Петра Порошенка.
"Давайте пригадаємо, що процеси зносу пам'ятників та перегляду гуманітарної політики почалися за часів президентства Петра Порошенка. І він особисто, і парамілітарні групи, що з'явилися в українських містах, розпочали цю політику боротьби з пам'ятниками та цькування громадян за мовною чи релігійною ознаками. Саме ці ініціативи вуличних активістів ми спостерігаємо сьогодні по всій Україні", - сказав Бойко.
"Такий нечуваний розголос та резонанс якраз є свідченням того, що ми зачепили дуже болісну точку в суспільстві. Тому виявлення проблеми - це вже половина її рішення, а не підстава для кримінального переслідування", - додав він.
Бойко також закликав підтримувати чинну владу.
"Ми чітко визначили свою позицію ще у лютому 2022 року. Всі, хто з депутатів лишилися в Україні, мають працювати на її перемогу та підтримувати чинну владу", - сказав він.
Видання нагадує, що після Революції гідності у низці міст та сіл активісти зносили пам'ятники комуністичним діячам. Пізніше Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, згідно з яким влада сама почала демонтувати пам'ятники комуністичним та радянським діячам, а також послідовно змінювати радянську топоніміку.
Крім того, у 2023 році ВР прийняла, а президент Володимир Зеленський підписав закон "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії", згідно з яким в Україні стали демонтувати пам'ятники російським діячам та змінювати пов’язані з рф назви міст та вулиць.
Нагадаємо, за даними ЗМІ, керівник забороненої партії "ОПЗЖ", нардеп Юрій Бойко прийшов на допит до СБУ, сьогодні, 17 грудня. СУ цей факт поки не коментувала.
- 282 перегляди
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 За матеріалами ДБР «єдиноросу»-лісничому з Луганщини загрожує до 10 років ув’язнення
- 18:00 На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини
- 17:00 Окупанти оприлюднили список осіб з поховання у Лісовій Дачі та розшукують їхніх родичів
- 16:00 У Раді створили ТСК для розслідування махінацій з житлом для військових та ВПО
- 15:00 «Кожен день стає випробуванням»: як виживають без світла в окупованих Новодружеську та Привіллі
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 855
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 740
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 662
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 606


На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини
Окупанти оприлюднили список осіб з поховання у Лісовій Дачі та розшукують їхніх родичів
У Рубіжанській МВА новий начальник