Медійники закликали Раду не голосувати за законопроєкт № 10242, який порушує свободу слова
Учасники Медіаруху, а також медійні та правозахисні громадські організації України закликають народних депутатів України відмовитися від підтримки законопроєкту № 10242 в його нинішній редакції.
Звернення до нардепув опублікував ІМІ.
"Цей законопроєкт продовжує становити значні загрози для свободи слова, роботи журналістів, захисту журналістських джерел та викривачів корупції в Україні", - наголошуєтьс у заяві.
Медійники підкрелили, що оновлена редакція проєкту закона, пропонована для голосування, не усунула ризиків для ЗМІ.
"Законопроєкт посилює кримінальну відповідальність щодо несанкціонованого поширення конфіденційної інформації. Під цим законодавець має на увазі розміщення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів або інші дії, що створюють можливість вільного доступу до такої інформації невизначеного кола осіб. Така дефініція міститься в примітці до статті 361 Кримінального кодексу, і вона не зазнала жодних змін порівняно з текстом, що виносився на голосування два тижні тому", - йдеться у зверненні.
Крім того, на переконання медійників, у законопроєкті, що пропонується депутатам до голосування, не враховано критичних зауважень щодо необхідності запровадження ефективних механізмів захисту для осіб, які розголошують конфіденційну інформацію в інтересах суспільства, зокрема журналістів та викривачів корупції.
"Як ми вже зазначали в попередній заяві, навіть за наявності суспільної необхідності розголошення такої інформації чинних норм Законів України "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації", спрямованих на її захист, може виявитися не досить для убезпечення журналістів у судах за умов застосування оновленої редакції статті 361-2 Кримінального кодексу", йдеться у заяві.
Вони вважають, що пропоноване покарання у вигляді до п'яти років позбавлення волі за подібні дії під час правового режиму воєнного стану залишається непропорційним. Хоча така максимальна санкція і кваліфікація злочину як нетяжкого не дозволяє застосовувати до журналістів негласні слідчі дії, такі як прослуховування та стеження, цей інструмент усе ще може бути використаний для переслідування журналістів за некомфортні для представників органів влади розслідування.
Медійники закликали не голосувати за законопроєкт № 10242, а представників Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності закликали до справжнього діалогу з представниками медійної спільноти з метою вдосконалення системи кримінального законодавства в цій сфері.
- 157 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 У Дніпрі для ВПО проведуть захід задля підвищення самооцінки при пошуку роботи
- 15:50 Трамп відреагував на удар рф по Києву: "владімір, зупинись!"
- 15:05 "Документ на столі у Трампа":Україна і європейські партнери розробили нові пункти до пропозиції США
- 15:00 Кремінська громада закупить дитячих путівок на майже три мільйони гривень
- 14:05 росія била по Києву північнокорейськими ракетами KN-23, одна з них влучила в будинок
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти продовжують виявляти у Сіверськодонецьку “безхазяйне” житло: нові адреси 17.04.2025 переглядів: 6724
- Одна з заступниць керівника Сєвєродонецької МВА отримала понад 1,2 млн зарплати 21.04.2025 переглядів: 4616
- Мільйонери з Луганської ОВА: які статки задекларували чиновники за 2024 рік 17.04.2025 переглядів: 3652
- Луганські ВПО можуть заселитися у модульні містечка у Львові – куди звертатися 18.04.2025 переглядів: 3002