Російську та білоруську виключать з переліку мов, що підлягають захисту в Україні

Російську та білоруську виключать з переліку мов, що підлягають захисту в Україні

Кабінет міністрів схвалив проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з оновленням офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов".

Документ пропонує виключити російську та білоруську з переліку мов, що підлягають захисту в Україні, повідомляє представник Уряду у парламенті Тарас Мельничук.

Також пропонується привести назву та положення закону "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", а також положення Законів України "Про національні меншини (спільноти) України" та "Про медіа" у відповідність до оновленого офіційного перекладу Європейської хартії регіональних або міноритарних мов.

Зокрема, слова "Європейська хартія регіональних мов або мов меншин" пропонується замінити словами "Європейська хартія регіональних або міноритарних мов".

"Також пропонується оновити перелік мов, до яких застосовуватиметься відповідний режим підтримки та особливого захисту, передбачений Хартією. Зокрема, передбачено, що в Україні положення Хартії будуть застосовуватися до таких мов: болгарська, гагаузька, кримськотатарська, новогрецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська, чеська та іврит", - зазначив Мельничук. 

Для ухвалення рішення, за проєкт закону має проголосувати Верховна Рада.

Зараз положення хартії, яка була ратифікована у 2003 році, застосовуються до російської і білоруської мови в Україні.

Нагадаємо, однією з вимог рф для припинення війни в Україні є "захист російськомовних", встановлення російської як "другої державної мови в Україні". 

Українська сторона заявляла, що не погодиться на такий ультиматум.