"Орєшнік" виготовили за допомогою обладнання німецьких та японських компаній, - FT

"Орєшнік" виготовили за допомогою обладнання німецьких та японських компаній, - FT

Балістична ракета "Орєшнік" була виготовлена ​​на підприємствах, що використовують обладнання німецьких та японських компаній.

Про це пише Financial Times.

Вакансії для Московського інституту теплотехніки та концерну "Созвєздіє", які були відстежені Financial Times, ілюструють, як воєнна машина Кремля залишається критично залежною від іноземних технологій, які охоплюються західними санкціями.

Ці компанії, за даними ГУР України, брали участь у розробці нової російської ракети. Обидві компанії набирали співробітників, які вміють працювати із металообробними системами західного зразка.

Так, в оголошеннях про найм у 2024 році компанії зазначали, що використовують системи японської Fanuc та німецьких Siemens та Heidenhain. Усі три компанії виробляють системи управління для верстатів із числовим програмним управлінням (ЧПУ). Доставка систем з ЧПК до рф обмежена у зв'язку з санкціями проти Кремля за вторгнення в Україну.

"Ті ж три західні компанії згадуються в оголошеннях, розміщених "Созвєздієм", який вказав одну зі своїх спеціалізацій як "автоматизовані системи управління та системи зв’язку" військового призначення. У публікації міститься запит на "знання систем ЧПК — Fanuc, Siemens, Haidenhain", - йдеться у статті. 

Раніше український військовий проект Defense Express припустив, що при створенні "Орєшніка" використовувався принцип збирання з готових елементів.

Експертиза уламків ракети, якою армія рф вдарила 21 листопада по Дніпру, показала, що її могли зібрати у 2017-2018 роках на базі міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс". У свою чергу президент росії володимир путін називав "Орєшнік" "сучасною, дуже новою зброєю".

Нагадаємо, у грудну розвідка США попереджала про можливий повторний удар “Орєшніком” по Україні. Проте рф здійснила нові масовані атаки на енергосистему іншими крилатими і балістичними ракетами і дронами.