У Центрі досліджень енергетики зробили заяву про погрози Фіцо щодо постачання електрики
Заява прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо про припинення постачань електроенергії Україні у випадку припинення транзит російського після 1 січня 2025 року, не несе загрози Києву.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка та джерела в галузі.
"На мій погляд, серйозних загроз обіцянка Фіцо перервати електропостачання в Україну реально не несе", - сказав Харченко.
Він зазначив, що ті обсяги, які Україна сьогодні обирає з Європейського союзу, легко можна компенсувати через інше підключення. Тому максимум, що може статися, це те, що Словаччина втратить гроші додатково до тих, які вона вже точно втратить від припинення транзиту газу.
Джерела видання підтвердили, що негативних наслідків через припинення постачання електроенергії зі Словаччини для України не буде.
Один зі співрозмовників заявив, що зараз Україна може отримувати до 2,1 ГВт електроенергії з ЄС через чотири країни:
- Польщу;
- Угорщину;
- Словаччину;
- Румунію.
Тобто якщо одна з цих країн відмовиться від поставок, то необхідні обсяги в допустимих межах зможуть надати три інші країни.
Нагадаємо, що Фіцо заявив, що президент України пропонував йому гроші за вступ до НАТО.
- 337 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 13:00 «Додому»: Мінсоцполітики готує платформу для підтримки повернення та реінтеграції українців
- 12:00 Сіверськодонецька підводниця здобула три нагороди на змаганнях у Вільнюсі
- 12:00 "Хочеться бути там, де коріння": історія Ольги з Рубіжного, яка вже чотири роки не може повернутися
- 11:16 Затвердили положення про звання «Почесний громадянин Сіверськодонецької громади»
- 10:15 Бойко пояснила, як розподілять кошти за програмою «Житло для ВПО 60+», та чи будуть ще відбори
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Сіверськодончанину Кирилу Ніжніку просять присвоїти звання Героя України (ПЕТИЦІЯ) 21.05.2026 переглядів: 4306
- У Сіверськодонецьку Сили оборони уразили підрозділ росіян, – Генштаб 20.05.2026 переглядів: 1684
- Сіверськодонецька МВА призупинила діяльність закладів дошкільної освіти міста 22.05.2026 переглядів: 989
- Офіс Сіверськодонецької МВА у Києві зруйнований після атаки рф, – Бойко 21.05.2026 переглядів: 815


Затвердили положення про звання «Почесний громадянин Сіверськодонецької громади»
Бойко пояснила, як розподілять кошти за програмою «Житло для ВПО 60+», та чи будуть ще відбори
11 разів штурмували росіяни на Лиманському напрямку
