Обмеження пенсій: у луганському ПФУ розповіли про особливості виплат у 2025 році
Уряд 3 січня 2025 року ухвалив постанову № 1 “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану”, якою визначив розміри та порядок застосування обмежувальних коефіцієнтів до спеціальних пенсій.
Про це повідомляє Головне управління ПФУ у Луганській області.
Зокрема:
- до частини пенсії, що перевищує 10 прожиткових мінімумів (23 610 грн) та не перевищує 11 прожиткових мінімумів (25 971 грн) (далі – ПМ), застосовується коефіцієнт 0,5;
- до частини пенсії, що перевищує 11 ПМ (25 971 грн) та не перевищує 13 ПМ (30 693 грн) – 0,4;
- до частини пенсії, що перевищує 13 ПМ (30 693 грн) та не перевищує 17 ПМ (40 137 грн) – 0,3;
- до частини пенсії, що перевищує 17 ПМ (40 137 грн), та не перевищує 21 ПМ (49 581 грн) – 0,2;
- до частини пенсії, що перевищує 21 ПМ (49 581 грн) – 0,1.
При цьому, як зауважили у ПФУ, зазначені коефіцієнти не застосовуються до пенсій осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії російської федерації, а також до пенсій в разі втрати годувальника, призначених членам сім’ї загиблих (померлих, зниклих безвісти) таких осіб.
Довідково: Законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік” (стаття 46) передбачено застосування у 2025 році у період дії воєнного стану обмежувальних коефіцієнтів до пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів (ПМ), установлених для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн), тобто є більшим від максимального розміру пенсії (23 610 грн).
Це стосується пенсій, які призначили відповідно до Митного кодексу України, законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про Національний банк України”, “Про Кабінет Міністрів України”, “Про дипломатичну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про судову експертизу”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року № 379/95-ВР “Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України”.
Нагадаємо, раніше у ПФУ повідомляли, що внаслідок проведених 11 масових та щомісячних перерахунків у 2024 році перерахували 538 тисяч пенсій для мешканців Луганщини.
- 712 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 СБУ викрила колаборантів, які працюють у поліції, прокуратурі та судах окупантів на Луганщині
- 18:00 Рада оборони Луганщини затвердила ще майже 94 млн грн на потреби військових підрозділів
- 17:00 У Сіверськодонецьку під час демонтажу багатоповерхівки пошкодили сусідній будинок
- 16:00 Пожежі у лісах Кремінської та Лисичанської громад: екоінспекція визначила нові збитки, завдані довкіллю Луганщини
- 15:00 В Україну в межах репатріації повернули 522 тіла загиблих військових
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 1939
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1609
- Айдар, Щастя, Сіверськодонецьк: дрони Третього корпусу атакують логістику окупантів на Луганщині (ВІДЕО) 11.06.2026 переглядів: 1487
- На Лиманському напрямку ворог атакував поблизу п'яти населених пунктів 11.06.2026 переглядів: 1170


Пожежі у лісах Кремінської та Лисичанської громад: екоінспекція визначила нові збитки, завдані довкіллю...
В Україну в межах репатріації повернули 522 тіла загиблих військових
Оголосили підозру двом бойовикам, причетним до катувань цивільних в окупованому Луганську у 2014
