"Болгарія має оголосити претензії на територію України", - болгарський політик надихнувся зазіханням Трампа на Канаду

"Болгарія має оголосити претензії на територію України", - болгарський політик надихнувся зазіханням Трампа на Канаду

Болгарський політик - лідер проросійської партії "Відродження" Костадін Костадінов вважає, що Болгарія повинна оголосити свої претензії на Південну Бесарабію - частину Одеської області України.

Про це Костадінов написав на своїй сторінці у Facebook.

Він заявив це в контексті схвалення претензії Трампа до Канади, вважаючи їх "повністю виправданими".

"Немає нічого більш логічного і нормального, ніж дві країни зі спільною історією, спільним походженням, спільною мовою і значною мірою звичайним народом, таким як США і Канада, стали однією країною. Те саме стосується заяв Трампа щодо Панамського каналу. Адже США були першим власником землі каналу, вони будували і володіли нею до 1979 року. Саме тому Відродження повністю підтримує претензії новообраного президента США", - заявив Костадінов.

"Справа схожа з Південною Бессарабією. Болгари є корінним населенням цього регіону (з 6 ст.) і до сьогодні є більшістю населення. Для порівняння: Україна володіє Південною Бессарабією лише 34 роки. Саме тому немає нічого логічнішого, ніж об'єднання Болгарії і Македонії в одну спільну державу, і повернення Південної Бессарабії назад в Болгарію. Україна також розпадається, на майбутньому мирному з'їзді, який вирішить долю української державності, Болгарія має подати свої претензії до болгарської Бессарабії", - написав він.

Посольство України у Болгарії прокоментувало заяву Костадінова: "Посольство України звертається до керівництва Республіки Болгарія із закликом засудити висловлювання політика, який підбурює до руйнування норм міжнародного права, спотворює історичні факти та заохочує до переділу кордонів в Європі. Висловлювання лідера партії "Відродження" щодо територіальних зазіхань до України є неприпустимими для політика країни-члена ЄС, і підтверджують його системне просування наративів Кремля".

Нагадаємо, Трамп вже протягом довгого часу піднімає питання приєднання Канади до США, взяття під контроль Панамської затоки, а також купівлі, або приєднання до США Гренландії, яка входить у склад Данії.

У Кремлі заявили, що "з цікавістю" спостерігають за заявами Трампа щодо Гренландії і Канади.

У росії високопоставлені експерти, тісно пов’язані з Кремлем, заявили, що риторика новообраного президента США Дональда Трампа щодо Гренландії дає Москві зелене світло для поглинання суверенних держав, які раніше були під контролем СРСР, включаючи країни Балтії Естонію, Литву та Латвію.