рф стягує сили для наступу на Покровськ, - ISW
Росіяни не полишають спроб організувати великий наступ на Покровськ. Зокрема окупанти стягують до міста все більше підрозділів та переводять військових з інших напрямків.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
"Ймовірно, переведення військових росія проводить, аби змінити пріоритети тактичних завдань на Покровському напрямку, а також щоб створити умови для використання більш вигідних шляхів просування ближче до Покровська", - вважають аналітики.
Крім того, російська армія передислоковує поближче до Покровська особовий склад другого підрозділу 51 ЗВА, який перебував на Курахівського напрямку.
"Російське військове командування, можливо, зменшує пріоритетність наступальних операцій на Курахівському напрямку та передислоковує сили з Курахового для посилення Покровського напрямку тепер, коли російські війська досягли своєї мети - захоплення Курахового", - пояснили експерти.
У звіті йдеться про те, що ці підрозділи нещодавно брали участь у боях за Курахове та втратили багато сили. Тому станом на зараз невідомо, чи рф відновила їх настільки, аби ефективно діяти на лінії фронту в Покровську.
Однак попри це, підрозділи, ймовірно, братимуть участь у просуванні на схід від Покровська та оточенні міста.
"Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть здобувати успіхи в рамках своїх посилених зусиль з оточення Покровська з північного сходу і південного заходу, особливо якщо вони зможуть виявити і використати тактичні вразливості в українській обороні на флангах Покровська", - зазначили у звіті.
В ISW додали, що темпи такого просування можуть бути повільними, бо наразі росіяни не мають здатності проводити швидкі механізовані маневри, які необхідні для прориву та оточення Покровська.
Нагадаємо, що росіяни просунулись у низці населених пунктів.
- 320 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 За програмою «Житло для ВПО з ТОТ» житло придбали 3 тисячі родин
- 17:00 У Кремінській громаді збільшили виплати для випускників
- 15:00 €140 млн на житло: Банк розвитку Ради Європи підтримав програми для ветеранів і ВПО
- 13:00 СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
- 10:58 Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «З реєстром повний треш»: у сіверськодончан є питання до прозорості розіграшу за житловою програмою 60+ 16.06.2026 переглядів: 2089
- Чому призупиняють роботу сіверськодонецьких шкіл і що буде з учителями та учнями 13.06.2026 переглядів: 1664
- На війні загинув сіверськодончанин Іван Білянський 16.06.2026 переглядів: 1093
- Уродженця Луганщини, який воював проти ЗСУ, засудили до довічного ув’язнення 16.06.2026 переглядів: 1054


СБС показали ураження техніки та паливної логістики окупантів на Луганщині (ВІДЕО)
Лише троє вчителів погодилися переїхати до самопроголошеної «лнр» з росії
Вчора на Лиманському напрямку росіяни атакували 14 разів
