Введення в Україну європейських миротворців може ніколи не відбутися: FT пояснює причину

Введення в Україну європейських миротворців може ніколи не відбутися: FT пояснює причину

Введення іноземних військ в Україну у якості миротворців після припинення війни може так і не відбутися, оскільки сама ідея базується на потенційній угоді з росією.

Про це йдеться у статті газети Financial Times.

“росія може ніколи на це не погодитися. Москва також може розірвати будь-який договір, який вона підпише,  як це було під час вторгнення в Україну в 2022 році, порушуючи Мінські угоди, які вона підписала після анексії Криму в 2014 і 2015 роках”, – пише видання.

Крім того, Європа може відмовитися від відправки військ у гарячу фазу війни через страх ескалації конфлікту з росією.

Проте, якщо ж розгортання усе ж відбудеться, джерела FT вважають, що розміщення від 40 тис. до 50 тис. іноземних військовослужбовців може бути цілком реальним і достатнім.

Очікується, що прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер і генеральний секретар НАТО Марк Рютте обговорять це питання на “неформальній зустрічі” 3 лютого.

Колишній старший посадовець НАТО Каміль Гранд, який наразі є членом Європейської ради з міжнародних відносин, заявив, що такі сили “мають бути достатньо потужними, щоб не бути легкою мішенню, яку росія могла б негайно випробувати”. Також вони мають бути достатньо великими, щоб не вимагати негайного підкріплення і не розглядалися, як кулуарне зобов’язання НАТО.

Гранд теж називає цифру у 40 тис. військовослужбовців. При цьому він допускає, що миротворчі сили були б сформовані в рамках спеціальної коаліції на чолі з Великою Британією, Францією та Нідерландами, а також за участю країн Балтії та Північної Європи. А роль НАТО буде зведена до мінімуму, щоб обмежити ризик ескалації з росією.

Зазначається, що можлива місія “не буде традиційною миротворчою, але водночас не буде задіяна на передовій”.