Іспанія виділяє 10 млн євро Україні в якості гуманітарної допомоги
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес під час візиту в Україну оцінив вплив російської агресії на українську територію та підтвердив підтримку Іспанії, оголосивши передачу ще 10 мільйонів євро в якості гуманітарної допомоги.
Про це повідомляє МЗС Іспанії.
Альбарес відвідав Україну 28 січня, втретє після того, як путін розпочав війну. Міністр розпочав свою поїздку у Львові з програми, яка включала політичну та дипломатичну підтримку українського уряду; гуманітарної та відбудовної допомоги народу України; та захист спадщини та культури країни.
"Альбарес урочисто відкрив культурний центр, створений завдяки Трастовому фонду співробітництва розвитку Іспанії та ЮНЕСКО. Цей центр, який фінансується AECID, було створено з метою створення простору, спеціально присвяченого культурі як фактору миру та стійкості у воєнному та післявоєнному контексті в Україні, країні, культурна продуктивна структура якої втратила 90% своїх ресурсів через війну, розв’язану російським вторгненням", - йдетьс у повідомленні.
"Цей центр доповнює всеохоплюючу прихильність Іспанії відновленню України, яка втілилася сьогодні в новій заяві про 10 мільйонів євро від Іспанської кооперації гуманітарної допомоги, які додаються до 100 мільйонів, які Іспанія надала Україні з початку війни", - наголошується у повідомленні МЗС Іспанії.
Солідарність Іспанії з Україною, окрім економічних питань, була також відзначена під час візиту міністра Альбареса до львівської лікарні, де він оголосив, що країна виділить іспанську команду медичних тренерів для допомоги медичним працівникам у лікарні. Під час робочого дня міністр також відвідав львівське кладовище, де вшанував полеглих.
Альбарес підтвердив підтримку Іспанією України, яка відображається у виконанні двосторонніх зобов’язань щодо військової допомоги. І також висловив підтримку щодо вступу України у ЄС.
В МЗС України повідомили про підписання угоди про співпрацю між Україною та Іспанією в галузі освіти. Зазначається, що основною метою угоди є покращення вивчення іспанської мови та культури в Україні, сприяння міжкультурному діалогу, мобільності та конкурентоспроможності обох держав.
Підписання Угоди сприятиме підвищенню стандартів якості викладання іспанської мови в закладах загальної середньої освіти України, а також збереженню та підтримці шкіл із вивченням іспанської мови та культури, в яких іспанська викладається як перша або друга іноземна.
- 239 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 12:00 “10.22.24”: у День ЗСУ на ТОТ провели акцію, до якої долучилися жителі Луганська та Сіверськодонецька
- 10:30 Які витрати на підтримку ВПО заклали у Держбюджеті-2026
- 09:00 Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині
- 09:00 “Не дарма ж я сім років служу”, – військовий з Лисичанська Олександр Сурко про Перемогу України
- 19:00 За матеріалами ДБР «єдиноросу»-лісничому з Луганщини загрожує до 10 років ув’язнення
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Переховувала військових ЗСУ: окупанти засудили до 16 років колонії жительку Новоайдару 03.12.2025 переглядів: 869
- Від отриманих поранень помер 24-річний захисник з Луганщини 04.12.2025 переглядів: 760
- Луганська спортсменка Софія Лискун прийняла російське громадянство 03.12.2025 переглядів: 672
- Виплати та житло для ВПО, ідентифікація, бронювання, тарифи “Нової пошти”: що зміниться з грудня для українців 01.12.2025 переглядів: 615


“10.22.24”: у День ЗСУ на ТОТ провели акцію, до якої долучилися жителі Луганська та Сіверськодонецька
Окупанти намагалися просунутися поблизу двох сіл на Луганщині
На Кіровоградщині попрощаються з загиблим захисником з Луганщини